Karta graficzna Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF
Wideo 11Zdjęcia 15 |
Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF 12 GB / 2640 MHz12 GB / 2760 MHz |
|
Wysokowydajna karta graficzna do gier typu pre-top z 2023 r. do zaawansowanych komputerów do gier wyposażonych w monitory 2K i 4K. Jest członkiem rodziny kart graficznych Asus The Ultimate Force, których modele przechodzą szeroko zakrojone testy fabryczne w celu zapewnienia zwiększonej niezawodności i braku defektów. Rolę mózgu akceleratora wideo pełni układ AD104 z 7680 rdzeniami CUDA i 12 GB buforem pamięci GDDR6X ze 192-bitową magistralą wymiany danych.
Częstotliwość GPU wynosi 2640 MHz, pamięć 21000 MHz. Modyfikacja od Asusa wykorzystuje zwykły system chłodzenia z trzema wentylatorami Axial-tech i chłodnicą z kilkoma rurkami cieplnymi do chłodzenia. Płytka drukowana ma prawie 30 mm długości, a sama karta graficzna zajmuje 3,2 slotu płyty głównej. Obudowę urządzenia zdobi zgrabne podświetlenie RGB ze wsparciem dla systemu synchronizacji Asus Aura Sync.
W zależności od wybranej rozdzielczości, czysta wydajność w grach RTX 4070 Ti przewyższa swojego poprzednika RTX 3070 Ti o 25-30%, zapewniając podręcznikowe 50-60 FPS w Hogwarts Legacy, Cyberpunk 2077, A Plague Tale: Requiem, Elden Ring i inne hity rozdzielczości ostatnich lat 2K z wysokimi ustawieniami graficznymi. Aby płynnie grać w 4K, brakuje mu pamięci i mocy, więc będziesz musiał obniżyć grafikę, włączyć DLSS i znosić sporadyczne zawieszanie się.
Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF 12 GB GDDR6X jest wyposażony w rdzenie Tensor RT i nowej generacji, których możliwości nie są dostępne dla poprzednich generacji akceleratorów wideo NVIDIA. W szczególności system DLSS 3.0 został nauczony przetwarzania nowych typów danych, dzięki czemu renderowanie klatek przez ręce AI wygląda teraz dokładniej i naturalnie, a sam system działa wydajniej, co jest szczególnie zauważalne podczas grania w 4K.
GPU obsługuje wszystkie technologie natywne dla kart graficznych z serii GeForce RTX 4000, w tym technologię skalowania DLSS 3 z generowaniem klatek, ray tracingiem i sprzętową obsługą kodera AV1. Ponadto NVIDIA oferuje pełną gamę rozwiązań sprzętowych i programowych, gotowych do zaspokojenia potrzeb szerokiej gamy kategorii użytkowników. Oprogramowanie NVIDIA Broadcast zostało zaprojektowane specjalnie dla streamerów, zapewniając wysokiej jakości dźwięk i obraz poprzez automatyczne eliminowanie szumów i dźwięków tła, gracze docenią technologię NVIDIA Reflex, która zmniejsza opóźnienie między akcjami a wyświetlaniem na ekranie, a właściciele oprogramowania NVIDIA Studio znajdą wszystkie narzędzia potrzebne do pracy z grafiką 3D.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Asus 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Asus.
Kup Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF
Wszystkie ceny 9 →Karta graficzna ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti 12GB | 3 999 zł |
Karta graficzna ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti 12GB | 3 999 zł |
Karta graficzna Asus TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti 12GB GDDR6X (TUF-RTX40 | 4 359 zł |
Karta graficzna ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti 12GB 90YV0IJ1-M0NA00 | 3 999 zł |
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070Ti 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 | 4 019 zł |
Nowy bohater klasy średniej
NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti to wyjątkowa karta graficzna średniej klasy, przeznaczona zarówno dla ambitnych graczy, jak i profesjonalistów z branży kreatywnej. Oparta na chipie AD104 o częstotliwości roboczej 2640 MHz i wyposażona w 12 GB pamięci GDDR6X o szerokości magistrali 192 bity, karta ta gwarantuje wysoką wydajność. Odmiana Asusa obejmuje radiator serii TUF z dwiema rurkami cieplnymi, trzy wentylatory Axial-tech zapewniające cichą pracę i osłonę ochronną. Przy długości prawie 30 cm zajmuje 3,2 slotu na płycie głównej i jest uzupełniony wykwintnym oświetleniem RGB kompatybilnym z systemem Asus Aura Sync.
Przełomowa generacja klatek dla zwiększenia liczby klatek na sekundę
Cechą wyróżniającą kartę Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF 12 GB i całą linię RTX 4000 są rdzenie Tensor nowej generacji i DLSS 3.0, które poprawiają wrażenia z gry 4K poprzez ulepszone i bardziej naturalne renderowanie klatek AI, dzięki czemu rozgrywka jest płynniejsza i bardziej realistyczna . W porównaniu do swojego poprzednika, RTX 3070 Ti, RTX 4070 Ti zapewnia wzrost wydajności o prawie 30%, osiągając 50–60 FPS przy wysokich ustawieniach w rozdzielczości 4K w najnowszych grach, takich jak Cyberpunk 2077 i Elden Ring. W bardziej wymagających grach, takich jak Alan Wake 2, włączenie DLSS staje się koniecznością.
Doskonałość z zastrzeżeniami
Główny problem GeForce RTX 4070 Ti leży w wysokiej polityce cenowej NVIDII wobec topowych modeli linii RTX 4000, co czyni je mniej dostępnymi dla szerokiego grona odbiorców. Ze względu na wysokie ceny wielu graczy preferuje modele poprzedniej generacji lub szuka alternatyw u konkurencji. Mimo to wersja Ti RTX 4070 jest znacząco droższa od standardowego modelu RTX 4070, choć różnica w wydajności pomiędzy nimi często nie przekracza 20%. To prowadzi wielu konsumentów do wyboru tańszej i nieco mniej wydajnej opcji.
Modyfikacje Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF
Ceny na Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF |
---|---|---|---|---|
Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF | od 3 999 zł | 9 oferty | ||
Asus GeForce RTX 4070 Ti TUF OC | od 3 915 zł | 14 oferty |