Karta graficzna Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix 24GB White (ROG-STRIX-RTX4090-24G-WHITE)
Zdjęcia 16 |
Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix 24GB White 24 GB / 2550 MHz24 GB / 2640 MHz |
|
Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix 24GB White to wybitna flagowa karta graficzna z serii GeForce RTX 4000 (nazwa kodowa Ada Lovelace, 5 nm). W hierarchii rodziny zajmuje wiodącą rolę, znacznie przewyższając wydajnością zarówno swoich braci z rodziny, jak i flagowe procesory graficzne NVIDIA poprzednich generacji. Będąc częścią linii produktów dla entuzjastów ROG Strix, jest pozycjonowany jako produkt premium skupiający się na grach w wysokiej rozdzielczości 4K.
Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix wyposażony jest w wydajny procesor graficzny AD102, który posiada 16 384 rdzenie CUDA i częstotliwość roboczą 2550 MHz. Ogromna pamięć wideo GDDR6X o pojemności 24 GB sprawia, że jest to idealny wybór zarówno do gier 4K, jak i profesjonalnego renderowania 3D, grafiki 3D i aplikacji sieci neuronowych. W szczególności urządzenie może pochwalić się wbudowanymi koderami NVIDIA, obsługą aplikacji NVIDIA Broadcast oraz wbudowanym pakietem grafiki NVIDIA Studio 3D.
Przy tworzeniu karty Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix 24GB White wykorzystano nowe multiprocesory strumieniowe, rdzenie tensorowe czwartej generacji oraz rdzenie klasy 3.0 RT. Dzięki nim znacząco poprawiła się wydajność ray tracingu i sztucznego skalowania obrazu. Czysta moc obliczeniowa tej karty graficznej bez podkręcania wynosi 83 teraflopy, co znacznie przewyższa wydajność akceleratorów wideo NVIDIA Ampere poprzedniej generacji.
W szczytowym obciążeniu pobór mocy tego potwora może sięgać 450 W, dlatego potrzebuje naprawdę mocnego zasilacza o mocy co najmniej 1000 W. W przeciwieństwie do innych modyfikacji RTX 4090, model ten jest w całości pomalowany na biało, co czyni go idealnym wyborem do śnieżnobiałych obudów z otwartym okienkiem a la Fractal Design Define. Do zasilania zastosowano poważnie zmodyfikowany cyfrowy konwerter mocy, co przyczynia się do wydajniejszego podkręcania.
Formowana obudowa, rama i płyta tylna nadają urządzeniu dodatkową sztywność, zapobiegając ściskaniu się lub deformowaniu masywnej podstawy pod własnym ciężarem. Jest schludne podświetlenie Asus Aura Sync. Przeprojektowany układ chłodzenia obejmuje komorę parową, masywny radiator i trzy wentylatory Axial-tech, zapewniające wydajne chłodzenie nawet przy podkręceniu. Pakiet zawiera również pakiet oprogramowania GPU Tweak II umożliwiający wygodniejsze podkręcanie i dostrajanie karty graficznej.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Asus 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Asus.
Kup Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix 24GB White
Wszystkie ceny 7 →ASUS ROG Strix GeForce RTX 4090 White Edition karta graficzna do gier PCIe | 8 956 zł |
ASUS GeForce RTX 4090 ROG STRIX Gaming 24GB WHITE DLSS 3 GR-GFP-ASU-0578 | 9 890 zł |
Karta graficzna Asus ROG Strix GeForce RTX 4090 24GB GDDR6X (ROG-STRIX-RTX | 9 884 zł |
ASUS ROG Strix GeForce RTX 4090 White Edition 24GB GDDR6X 384bit DLSS 3 | 9 799 zł |
Karta graficzna do gier ASUS ROG Strix GeForce RTX 4090 biała (PCIe 4.0, 2 | 10 639 zł |
ASUS ROG Strix GeForce RTX 4090 White Edition 24GB GDDR6X 384bit DLSS 3 | 10 199 zł |
ASUS ROG Strix GeForce RTX 4090 White Edition, 24GB GDDR6X | 10 199 zł |
Modyfikacje Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix 24GB White
Ceny na Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix 24GB White |
---|---|---|---|---|
Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix 24GB White | od 8 956 zł | 7 oferty | ||
Asus GeForce RTX 4090 ROG Strix 24GB White OC | od 9 046 zł | 12 oferty |