Karta graficzna Asus GeForce RTX 4060 Dual OC
Zdjęcia 14 |
Asus GeForce RTX 4060 Dual OC |
|
Karta graficzna średniej klasy z 8 GB pamięci wideo oparta na progresywnej architekturze NVIDIA Ada Lovelace (5 nm). Jest to dwuslotowe rozwiązanie nastawione na gry w rozdzielczości Full HD. Jest bezpośrednim zamiennikiem procesorów graficznych NVIDIA średniej klasy, które pojawiły się 3-4 lata temu. Asus GeForce RTX 4060 Dual OC jest częścią linii Asus Dual, której główną cechą są stosunkowo proste i niedrogie karty graficzne z podwójnym systemem chłodzenia.
W tym przypadku mówimy o kompaktowym metalowym radiatorze i parze wentylatorów osiowych ze zmniejszoną piastą i podwójnymi łożyskami kulkowymi. W płycie głównej karta zajmuje dokładnie 2,5 gniazda, a długość płytki drukowanej to skromne 23 cm, więc ten akcelerator wideo z łatwością zmieści się w kompaktowym komputerze do gier z miniaturową płytą główną i zasilaczem 550 W. Asus GeForce RTX 4060 Dual OC jest napędzany przez procesor graficzny NVIDIA AD 107 z 8 GB pamięci GDDR6 VRAM.
Czystość rdzenia to 2535 MHz, częstotliwość pracy pamięci to 17000 MHz. RTX 4060 zapewnia doskonałą wydajność w większości aktualnych gier AAA z lat 2020-2023. W warunkowym Elder Ring, GOW Ragnarok, Baldur's Gate 3, A Plague Tale: Requiem i innych hitach ostatnich lat zapewnia średnio od 60 do 90 FPS przy wysokich lub maksymalnych ustawieniach graficznych i rozdzielczości Full HD.
W porównaniu z poprzednikiem RTX 3060 wzrost wydajności wynosi 15%-20% (uwaga: zależy od gry, rozdzielczości i ustawień RT). Oprócz czystej mocy należy zwrócić uwagę na kluczową cechę kart graficznych NVIDIA z serii 4000 - mianowicie zaktualizowane rdzenie obsługujące ray tracing i supersampling DLSS. Obie technologie zapewniają lepsze i bardziej spójne wyniki, a ich synergia poprawia jakość obrazu i jednocześnie zwiększa średnią liczbę klatek na sekundę. Należy również podkreślić, że ze względu na charakter architektury, DLSS 3.0 działa tylko z kartami graficznymi z serii GeForce RTX 40XX i nie jest obsługiwany przez poprzednie generacje kart graficznych NVIDIA.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Asus 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Asus.
Kup Asus GeForce RTX 4060 Dual OC
Wszystkie ceny 25 →ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC Edition 8 GB GDDR6 karta graficzna dla gracz | 1 561 zł |
ASUS GeForce RTX 4060 DUAL EVO OC - 8GB GDDR6 RAM - Karta graficzna | 1 443 zł |
Asus Karta graficzna GeForce RTX 4060 EVO OC 8GB GDDR6 128bit 3DP KGASUN40 | 1 494 zł |
ASUS GeForce RTX 4060 DUAL OC 8GB DLSS 3 GR-GFP-ASU-0536 | 1 429 zł |
Karta graficzna ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8G DLSS 3 | 1 451 zł |