Karta graficzna Asus Radeon RX 7900 XTX TUF OC
Zdjęcia 3 |
Asus Radeon RX 7900 XTX TUF OC |
|
Flagowa karta graficzna firmy AMD, która została wprowadzona na rynek w styczniu 2023 roku. Oparta na zaawansowanej mikroarchitekturze RDNA 3 (5nm), wyposażona w 20 GB pamięci GDDR6 o efektywnej częstotliwości 20000 MHz i 320-bitową magistralę pamięci. Należy do wyższego segmentu cenowego, przeznaczony dla graczy, którzy chcą uzyskać maksymalną wydajność w grach w rozdzielczości 2K lub planują grać w 4K z kilkoma zastrzeżeniami.
Bezpośrednim konkurentem RX 7900 XT z zielonego obozu są topowe karty graficzne GeForce RTX 4080 i RTX 4090. Jednocześnie wersja Asusa faktycznie należy do linii średniej klasy The Ultimate Force, która zajmuje pośrednią pozycję w hierarchii produktowej Asusa, będąc za flagowymi kartami graficznymi ROG Strix. Asus Radeon RX 7900 XT TUF OC zapewnia doskonałą wydajność, pozbawioną skomplikowanego podświetlenia, ale ma solidną metalową ramę dla dodatkowej stabilności.
Wyposażony w układ Navi 31, który jest częścią architektury RDNA trzeciej generacji AMD. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji procesorów graficznych Radeon, seria RX 7000 wykorzystuje nowy układ chipletów GPU, co zmniejszyło złożoność układu i jego ostateczny koszt, a także nieznacznie poprawiło efektywność energetyczną. Ponadto zmniejszyła się objętość pamięci podręcznej Infinity, ale została ona przeprojektowana i na tle zwiększenia szerokości magistrali jej wydajność podwoiła się.
Ponadto Radeon RX 7900 XT obsługuje technologie ray tracingu i sztucznego skalowania FidelityFX Super Resolution (FSR). Ray tracing jest realizowany na poziomie sprzętowym i programowym, zapewniając bardziej realistyczne oświetlenie i cienie, które naśladują zachowanie światła w prawdziwym życiu. Technologia FSR wykorzystuje różnorodne inteligentne algorytmy w celu zwiększenia rozdzielczości obrazu, co skutkuje wyższą liczbą klatek na sekundę bez obniżania ustawień graficznych. Przy odpowiednim podejściu połączenie to może jednocześnie uatrakcyjnić i urealnić świat gry, jednocześnie zwiększając płynność rozgrywki poprzez sztuczne zwiększenie liczby klatek na sekundę.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Asus 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Asus.
Kup Asus Radeon RX 7900 XTX TUF OC
Wszystkie ceny 19 →ASUS Radeon RX 7900 XTX TUF OC - 24GB GDDR6 RAM - Karta graficzna | 4 599 zł |
ASUS Radeon RX 7900 XTX TUF GAMING 24GB OC GR-ATIP-ASU-499 | 4 899 zł |
Karta graficzna ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX OC Edition 24GB | 4 949 zł |
ASUS TUF Gaming AMD Radeon RX 7900 XTX OC Edition 90YV0IG0-M0NA00 | 5 374 zł |