Karta graficzna Asus Radeon RX 6600 Dual V2
Wideo 8Zdjęcia 11 |
Asus Radeon RX 6600 Dual V2 |
|
Wysoce wydajna karta graficzna do gier ze średniej półki, wprowadzona na rynek w 2021 roku jako część wyspecjalizowanej linii gier Dual Gaming firmy Asus. Podobnie jak jego bracia z tej serii, jest to niedrogie i kompaktowe rozwiązanie średniej klasy z podwójnym systemem chłodzenia. Ta seria wykorzystuje kompaktowy metalowy radiator i parę wentylatorów osiowych ze zmniejszoną piastą i podwójnymi łożyskami kulkowymi.
Ze względu na swoje skromne wymiary te karty graficzne można łatwo zintegrować z kompaktowymi obudowami. Asus Radeon RX 6600 Dual V2 jest wyposażony w procesor graficzny Navi 23 XL z 28 jednostkami obliczeniowymi i 1792 procesorami strumieniowymi. Ilość pamięci Infinity Cache, która przyspiesza wymianę danych między kartą graficzną a innymi komponentami komputera, wynosi 32 MB.
Pamięć GDDR6 do 8 GB działa poprzez 128-bitowy interfejs. Jedną z głównych cech architektury RDNA 2 jest obsługa sprzętowego ray tracingu w czasie rzeczywistym, który zapewnia bardziej realistyczne oświetlenie, odbicia i cienie w grach. Technologia AMD FreeSync zapobiega rozrywaniu klatek i zapewnia płynną rozgrywkę. Dodatkowo karta graficzna RX 6600 została wyposażona w technologię Radeon Boost, która zwiększa wydajność i responsywność w grach.
RX 6600, pracując z zegarem rdzenia do gier 2044 MHz, zapewnia wydajność obliczeniową na poziomie około 9 TFLOP. Tym samym jest w stanie zapewnić komfortową rozgrywkę we wszystkich popularnych tytułach AAA z lat 2018-2023 przy maksymalnych ustawieniach graficznych w rozdzielczości FullHD lub średnio-wysokich w Quad HD. Podsumowując, RX 6600 to wydajna i kompaktowa karta graficzna średniej klasy, która zapewnia doskonałą wydajność w grach w rozdzielczości Full HD i może z łatwością pasować do różnych kompaktowych systemów. Ale do pracy zawodowej lepiej nadają się bardziej nowoczesne procesory graficzne NVIDIA z oddzielnymi rdzeniami tensorowymi, obsługą NVIDIA Studio i innymi profesjonalnymi narzędziami.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Asus 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Asus.
Kup Asus Radeon RX 6600 Dual V2
Wszystkie ceny 24 →ASUS Dual Radeon RX 6600 V2 8 GB GDDR6 karta graficzna dla graczy AMD Rade | 955 zł |
ASUS Radeon RX 6600 DUAL V2 - 8GB GDDR6 RAM - Karta graficzna | 949 zł |
Karta graficzna ASUS Dual Radeon RX 6600 V2 GDDR6 8GB DUAL-RX6600-8G-V2 | 1 149 zł |
ASUS Radeon RX 6600 DUAL V2 8GB GR-ATIP-ASU-512 | 999 zł |
Karta graficzna ASUS Dual Radeon RX 6600 V2 8GB | 1 138 zł |
Wydajna, cicha i kompaktowa karta graficzna nowej generacji
Asus Radeon RX 6600 Dual V2 to niedrogi akcelerator wideo średniej klasy z dwuskładnikowym układem chłodzenia. Model ten wykorzystuje kompaktowy metalowy radiator w połączeniu z parą wentylatorów osiowych, aby zapewnić niskie temperatury pracy przy minimalnym poziomie hałasu. Istotną zaletą karty jest oszczędny pobór mocy: z obliczeń wynika, że współpracuje ona z zasilaczem o mocy 450W, choć Asus zaleca 500W. Kontrastuje to z wymaganiami poprzednich kart graficznych z serii RX 5000, które wymagały zasilaczy o mocy 700 - 750 W.
Technologia Big Navi RDNA 2
Asus Radeon RX 6600 Dual V2 jest wyposażony w procesor graficzny Navi 23 XL Big Navi drugiej generacji, który obejmuje 28 jednostek obliczeniowych i 1792 procesorów strumieniowych. Posiada również 32 MB pamięci Infinity Cache, która zapewnia szybszy transfer danych pomiędzy kartą graficzną a innymi elementami systemu. 8 GB pamięci GDDR6 działa poprzez 128-bitowy interfejs, co jest głównym ograniczeniem modelu. Częstotliwość rdzenia wynosi 2491 MHz, co zapewnia całkowitą moc obliczeniową około 9 TFLOP.
Doskonały wybór w kategorii do 1 200 złotych
Asus Radeon RX 6600 Dual V2 zapewnia wygodną rozgrywkę przy 60 FPS w większości gier AAA z lat 2019-2023 przy wysokich lub maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości Full HD. Jednak wydajność zależy od konkretnej gry i jej wymagań dotyczących pamięci wideo. Przykładowo w Alan Wake 2, uznawanym za benchmark nowej generacji, lepiej celować w 30 FPS, wykorzystując technologię FSR w celu poprawy wydajności. To samo tyczy się innych wymagających gier działających na Unreal Engine 5. Ogólnie rzecz biorąc, ta karta jest jedną z najpotężniejszych w swojej kategorii cenowej, oferując wydajność porównywalną z GeForce RTX 3060, który kosztuje 25-30% więcej.