Karta graficzna MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK 8G OC
Wideo 4Zdjęcia 5 |
MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK 8G OC |
|
Średniej klasy karta graficzna z 8 GB pamięci graficznej GDDR6 od znanego tajwańskiego producenta MSI. Producent pozycjonuje się jako przedstawiciel górnej części średniej kategorii cenowej, która najlepiej nadaje się do tworzenia systemów do gier zapewniających komfortową rozgrywkę w grach w rozdzielczości 1080p i 1440p. Według producenta idealnie nadaje się do zastąpienia procesorów graficznych NVIDIA poprzednich generacji poziomów GTX 1660 i RTX 2060.
Znajduje się w uniwersalnej linii MSI Ventus 2023, której większość modeli jest wykonana zgodnie z zasadą „niezawodnego chłodzenia i nic więcej". Charakteryzuje się standardową długością płytki drukowanej i obecnością zastrzeżonego, wzmocnionego systemu chłodzenia z dwoma wentylatorami TORX FAN 4.0 z obsługą całkowicie cichego, pasywnego trybu pracy Zero Frozr. Karta graficzna MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK 8G OC oparta jest na procesorze graficznym AD 107 opartym na progresywnej architekturze NVIDIA Ada Lovelace, wykonanym w zaktualizowanym procesie technologicznym 5 nm.
Rdzeń wideo pracuje z częstotliwością 2505 MHz, pamięć 17000 MHz, liczba procesorów strumieniowych dochodzi do 3072, a łączna deklarowana wydajność to 15 teraflopów. Jak wszyscy przedstawiciele rodziny NVIDIA Ada Lovelace, akcelerator ten obsługuje sprzętowe ray tracing oraz system skalowania DLSS 3.0 oparty na technologii Frame Generation, co pozwala liczyć na dodatkowe przyspieszenie w projektach, w których zaimplementowano ten algorytm.
W czysto syntetycznych testach OpenCL, GeForce RTX 4060 zdobywa 105 000 punktów i 99 000 punktów w teście Vulkan. To prawie 20% szybciej niż ubiegłoroczny RTX 3060. Jeśli uśrednimy wyniki gier GeForce RTX 4060 w 15 popularnych hitach ostatnich lat, w tym The Last Of Us, Hogwarts Legacy, Cyberpunk 2077 i Elden Ring, to średnia wyniesie być trochę więcej niż 90 klatek na sekundę.
To prawie 15% szybciej niż jego poprzednik RTX 3060. W testach w rozdzielczości 1440p akcelerator RTX 4060 przewyższa RTX 3060 średnio o 10% klasy z przeszłości, takiej jak Radeon RX 570 czy GeForce 1060. Oprócz samej karty, pakiet zawiera oprogramowanie MSI Control Center oraz MSI Afterburner. Ta pierwsza przenosi optymalizację na wyższy poziom dzięki łatwym do dostosowania trybom systemowym i zasobom dla szerokiego zakresu scenariuszy i potrzeb. A MSI Afterburner to jedno z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych narzędzi do przetaktowywania kart graficznych NVIDIA i AMD.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog MSI 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele MSI.
Kup MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK 8G OC
Wszystkie ceny 20 →Msi Geforce Rtx 4060 Ventus 2X V516-004R Karta Graficzna Czarny 8GB | 1 399 zł |
MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK OC - 8GB GDDR6 RAM - Karta graficzna | 1 529 zł |
MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK OC 8GB DLSS 3 GR-GFP-MSI-0310 | 1 399 zł |
Karta graficzna MSI GeForce RTX 4060 Ventus 2X Black OC 8GB DLSS 3 | 1 399 zł |
Karta graficzna MSI GeForce RTX 4060 Ventus 2X Black OC 8GB DLSS 3 | 1 399 zł |
Karta graficzna średniej klasy z rodziny NVIDIA Ada Lovelace
Karta graficzna GeForce RTX 4060 to stosunkowo nowy model popularnej karty graficznej firmy NVIDIA, która zastąpiła ubiegłoroczny model RTX 3060. W przeciwieństwie do mocniejszych modeli z serii Ada Lovelace, RTX 4060 nastawiony jest na gry w rozdzielczości Full HD rozdzielczości i według firmy NVIDIA jest bezpośrednim zamiennikiem wydanych 4-5 lat temu procesorów graficznych średniej klasy, które nie są już w stanie obsłużyć współczesnych gier.
Szybki, fajny i niezawodny
Model od MSI wchodzi w skład linii MSI Ventus 2023, stworzonej w myśl zasady „niezawodne chłodzenie i nic zbędnego”. Podobnie jak większość jego braci, jest wyposażony w masywny, ulepszony system chłodzenia TORX FAN 4.0 z parą ponadgabarytowych wentylatorów z zakrzywionymi łopatkami i masywną płytą tylną. Nie ma podświetlenia, ale jest cichy tryb pracy Zero Frozr. Karta MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK 8G OC oparta jest na procesorze graficznym AD 107 (5 nm) pracującym z częstotliwością 2505 MHz, pamięci wideo GDDR6 wynosi 8 GB, a łączna moc urządzenia to 15 teraflopów. Jednocześnie do zasilania karty wystarczy zaledwie 115 W.
DLSS 3.0 z systemem generowania porzuconych klatek
W najpopularniejszych grach tego roku (BG3, Hogwarts Legacy, Phantom Liberty) w rozdzielczości Full HD testowy RTX 4060 działa płynnie i zapewnia ponad komfortowe 80+ FPS przy maksymalnych ustawieniach graficznych. To prawie 15% szybciej niż poprzednik RTX 3060. Jednocześnie gry o wyższej rozdzielczości, zwłaszcza projekty intensywnie wykorzystujące VRAM, takie jak RE4 Remake, Hogwarts Legacy i Forspoken, preferują kartę graficzną z 12 GB pamięci VRAM. układ graficzny, co sprawia, że RTX 4060 jest mniej konkurencyjny. Jednakże wielkość opóźnienia zależy od konkretnej gry. Jednocześnie seria NVIDIA 4000 ma poważną przewagę nad swoimi poprzednikami - ulepszoną wersją DLSS 3.0, która wykorzystując sieci neuronowe jest w stanie uzupełniać brakujące klatki.