Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12G (GV-N4070WF3OC-12GD)
Wideo 5Zdjęcia 8 |
Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12G |
|
Wysokowydajna karta graficzna do gier oparta na najnowocześniejszej mikroarchitekturze NVIDIA Ada Lovelace 2023. Przeznaczony do kompletowania systemów gamingowych z wyższej półki cenowej, wyposażonych w monitory o rozdzielczości FullHD lub WQHD. Podstawą urządzenia jest procesor graficzny AD 104 (5 nm), współpracujący z 8 GB (256-bit) pamięcią graficzną GDDR6. Kostka ma 5888 procesorów strumieniowych, a taktowanie 2490 MHz jest nieco podkręcone w porównaniu z próbką referencyjną.
Akcelerator wideo obsługuje DirectX 12 Ultimate i może współpracować z interfejsem systemowym PCI-E v4.0. Jednocześnie jest w pełni kompatybilny z poprzednią wersją (Gen3), dzięki czemu GPU nadaje się do modernizacji istniejących komputerów. Producent widzi w nim nowoczesny zamiennik kart graficznych NVIDIA poprzednich generacji, takich jak GTX 1660 i RTX 2060. Rdzenie tensorowe czwartej generacji umożliwiają wdrożenie innowacyjnej technologii Deep Learning Super Sampling (DLSS), której nauczono pracować z nowy typ danych (uwaga: pole przepływu optycznego), dzięki któremu jednocześnie wzrosła jakość i wydajność algorytmów sztucznego rysowania ramek.
A dzięki rdzeniom RT trzeciej generacji, wersja RTX 4070 firmy Gigabyte jest w stanie generować realistyczne oświetlenie i cienie w grach. Współpracując z potężnym procesorem centralnym, model ten zapewnia niezmiennie wygodną liczbę klatek na sekundę we wszystkich popularnych projektach gier z lat 2018-2023 w rozdzielczości 2K przy wysokich ustawieniach graficznych. Teoretycznie jego moc wystarczy do rozdzielczości 4K, ale w tym przypadku trzeba będzie zdegradować grafikę i aktywnie oprzeć się na DLSS.
Na uwagę zasługuje również cicha praca układu chłodzenia Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12G, składającego się z trzech wentylatorów 80 mm z asynchronicznymi łopatkami oraz chłodnicy z trzema miedzianymi rurkami kompozytowymi i chłodzenia ekranu. Gdy temperatura spadnie poniżej 50 stopni Celsjusza, CO przechodzi w półpasywny cichy tryb pracy, za co osobno musimy podziękować grafenowemu smarowi łożyskowemu. Pomimo zastosowania trzyszczelinowego układu chłodzenia, akcelerator ma zaledwie 26 cm długości i 2,5 szczeliny grubości. Do zalet modelu należy również zaliczyć zmniejszony pobór mocy - GPU zużywa około 200 W, a wystarczy do tego zasilacz o mocy 650 W.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Gigabyte 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Gigabyte.
Kup Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12G
Wszystkie ceny 20 →Gigabyte Vga Gbt Rtx4070 Windforce Oc GV-N4070WF3OC-12GD Karta Graficzna C | 2 679 zł |
Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4070 Windforce OC GDDR6X 12GB GV-N407 | 3 481 zł |
Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE 3 OC 12GB DLSS 3 GR-GFP-GA-0445 | 2 999 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4070 Windforce OC 12GB | 2 679 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4070 Windforce OC 12GB | 2 679 zł |
12 GB pamięci wideo GDDR6X
Wyposażona w 12 GB pamięci GDDR6X VRAM (uwaga: 192-bitowa magistrala), Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12G jest jedną z najlepszych kart w ofercie Ada Lovelace. Model ten konkuruje wydajnością z najwyższej klasy kartami poprzedniej generacji, takimi jak RTX 3080 Ti i RTX 3090, a jednocześnie jest znacznie bardziej energooszczędny, zadowalając zasilacz o mocy 650 W.
Znakomita wydajność przy doskonałym stosunku ceny do liczby klatek na sekundę
W linii serii NVIDIA 4000, RTX 4070 wyróżnia się najlepszym stosunkiem ceny do liczby klatek na sekundę. Ta karta oferuje wystarczającą moc, aby grać w gry w wysokiej rozdzielczości i cieszyć się realistycznym ray tracingiem. W niezwykle wymagających scenariuszach, takich jak tryb RT Overdrive w Cyberpunk 2077, można włączyć DLSS 3.0, aby znacznie zwiększyć liczbę klatek na sekundę bez zauważalnego zwiększania opóźnienia wejściowego i innych problemów związanych z generowaniem klatek AI.
Cichy, chłodny i kompaktowy
Ta szczególna modyfikacja karty Gigabyte GeForce RTX 4070 WINDFORCE OC 12G wyposażona jest w wydajny i cichy system chłodzenia Windforce. Składa się z trzech wentylatorów 80 mm z rozmieszczonymi łopatkami oraz chłodnicy z trzema miedzianymi rurkami kompozytowymi. Gdy temperatura spadnie poniżej 50°C, system przełącza się w tryb półpasywny cichy, dzięki łożyskom smarowanym grafenem. Pomimo trzyslotowego układu chłodzenia, karta ma zaledwie 26 cm długości i 2,5 slotu grubości.