Karta graficzna Asus GeForce RTX 4080 SUPER ROG Strix OC
Zdjęcia 21 |
Asus GeForce RTX 4080 SUPER ROG Strix OC |
|
Model karty graficznej Asus GeForce RTX 4080 SUPER ROG Strix OC to zaawansowana wersja akceleratora graficznego RTX 4080, opracowana w ramach serii gier ROG Strix. Zaprojektowane z myślą o graczach i użytkownikach zainteresowanych możliwością podkręcania, urządzenie to jest wyposażone w wydajne rozwiązania chłodzące i zasilające. Karta graficzna wykonana jest na 3,5-slotowej płytce drukowanej i wyposażona jest w zaawansowany układ chłodzenia wykorzystujący trzy wentylatory Axial-tech i duży radiator z rurkami przewodzącymi ciepło.
Odlewana obudowa, mocna rama i szeroka płyta tylna nadają urządzeniu dodatkową sztywność, zapobiegając ściskaniu się lub deformowaniu masywnej podstawy pod własnym ciężarem. Obudowę zdobi kompleksowe adresowalne oświetlenie ze wsparciem dla systemu synchronizacji Asus Aura Sync. Aby ułatwić proces konfiguracji i podkręcania, dołączony jest pakiet oprogramowania Asus GPU Tweak II.
Wyposażona w ulepszony procesor graficzny AD103 ze zwiększoną liczbą procesorów strumieniowych do 10240 i zwiększoną częstotliwością do 2580 MHz, karta graficzna obiecuje niewielki wzrost wydajności w porównaniu do podstawowego modelu RTX 4080, ale jej oficjalna cena spadła o prawie 200 dolarów. W Elder Ring, Alan Wake 2, Baldur's Gate 3, A Plague Tale: Requiem i innych hitach ostatnich lat ta karta graficzna zapewnia średnio od 60 do 90 klatek na sekundę.
Co więcej, mówimy tu o dość wysokich ustawieniach graficznych, rozdzielczości 1440p i aktywnym wykorzystaniu ray tracingu. Oprócz czystej mocy należy zwrócić uwagę na kluczową cechę kart graficznych z serii NVIDIA 4000 - a mianowicie zaktualizowane rdzenie do śledzenia promieni i supersamplingu DLSS. Obie technologie zapewniają lepsze, bardziej spójne rezultaty, a ich synergia jednocześnie poprawia jakość obrazu i zwiększa średnią liczbę klatek na sekundę.
Należy zauważyć, że DLSS 3.0 działa tylko na kartach graficznych z serii GeForce RTX 40XX i nie jest obsługiwany w starszych modelach NVIDIA. Ogólnie kartę graficzną Asus GeForce RTX 4080 SUPER ROG Strix OC można określić jako must-have dla tych użytkowników, którzy dążą do maksymalnej wydajności w grach, ale nie chcą przepłacać za flagowy model RTX 4090 z imponującymi 24 GB pamięci wideo.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Kup Asus GeForce RTX 4080 SUPER ROG Strix OC
Wszystkie ceny 9 →ASUS VGA ROG-STRIX-RTX4080S-O16G-GAMING 90YV0KB0-M0NA00 | 11 191 zł |
ASUS GeForce RTX 4080 SUPER ROG STRIX OC 16GB DLSS 3 GR-GFP-ASU-0603 | 6 390 zł |
Karta graficzna ASUS GeForce RTX 4080 Super OC 16GB | 6 158 zł |
Karta graficzna ASUS GeForce RTX 4080 Super OC 16GB ROG-STRIX-RTX4080S-O16 | 6 499 zł |
Karta graficzna Asus ROG Strix GeForce RTX 4080 SUPER OC 16GB GDDR6X (ROG- | 6 274 zł |