Karta graficzna Asus GeForce RTX 4070 TUF OC
Wideo 1Zdjęcia 15 |
Asus GeForce RTX 4070 TUF OC 12 GB / 2505 MHz12 GB / 2580 MHz |
|
Wysokiej klasy akcelerator wideo średniej klasy oparty na procesorze graficznym NVIDIA AD 104. GPU zawiera 5888 procesorów strumieniowych, działa z częstotliwością 2580 MHz, obsługuje PCI-E v4.0 i DirectX 12 Ultimate. Ilość pamięci GDDR6X wynosi 12 GB, do wymiany danych wykorzystywana jest 192-bitowa magistrala. Wprowadzona pod koniec 2022 roku nowa linia akceleratorów wideo Ada Lovelace wykorzystuje rdzenie pomocnicze nowej generacji, które nie były możliwe w przypadku poprzednich procesorów graficznych NVIDIA.
Mowa o specjalnych rdzeniach do sprzętowego ray tracingu oraz nowej generacji rdzeni tensorowych, które znacząco wpływają na jakość grafiki w grach, a także ogólną liczbę klatek na sekundę. Asus GeForce RTX 4070 TUF Gaming OC 12 GB GDDR6X plasuje się pośrodku serii Ada Lovelace, znacznie przewyższając modele RTX 4050 i RTX 4060, ale wyraźnie ustępując RTX 4080 i RTX 4090 z 24 GB pamięci VRAM.
Zgodnie z planem producenta jest to optymalny zamiennik średniej klasy GPU sprzed trzech, czterech lat. Dzięki optymalizacji mikroarchitektury, RTX 4070 przewyższa swojego poprzednika RTX 3070 wydajnością, zbliżając się do topowego modelu poprzedniej generacji RTX 3080. Jeśli uśrednimy wyniki gier GeForce RTX 4070 w 15 popularnych hitach ostatnich lat, w tym Starfield, Hogwarts Legacy, Cyberpunk 2077 i Baldur's Gate 3, a następnie średnio nieco ponad 90 fps przy 1440p i maksymalnych ustawieniach graficznych.
Asus GeForce RTX 4070 TUF Gaming OC 12GB GDDR6X to zmodyfikowana wersja karty graficznej z naciskiem na jakość i niezawodność. Od referencyjnego modelu NVIDIA RTX 4070 różni się wyglądem i systemem chłodzenia. Metalowy radiator z rurkami cieplnymi i trzema wentylatorami Axial-tech zapewniają efektywne chłodzenie, a minimalistyczny design z podświetleniem Asus Aura Sync nadaje karcie graficznej stylowy wygląd. Płytka drukowana ma 30 cm długości, a sama karta graficzna po zainstalowaniu na płycie głównej zajmuje 3 gniazda. Dlatego producent zaleca stosowanie tej karty graficznej w standardowych konstrukcjach z obudową Mid Tower i zasilaczem o mocy 650 W.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Asus 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Asus.
Kup Asus GeForce RTX 4070 TUF OC
Wszystkie ceny 21 →Asus Tuf Gaming Geforce Rtx 4070 Oc Edition 90YV0IZ0-M0NA00 Karta Graficzn | 2 799 zł |
ASUS GeForce RTX 4070 TUF Gaming OC 12GB DLSS 3 GR-GFP-ASU-0494 | 3 149 zł |
Karta graficzna ASUS GeForce RTX 4070 TUF Gaming OC 12GB DLSS 3 | 3 062 zł |
Karta graficzna ASUS GeForce RTX 4070 TUF GAMING 12 GB GDDRX6 TUF-RTX4070- | 3 353 zł |
Modyfikacje Asus GeForce RTX 4070 TUF OC
Ceny na Asus GeForce RTX 4070 TUF OC |
---|---|---|---|---|
Asus GeForce RTX 4070 TUF | od 2 919 zł | 5 oferty | ||
Asus GeForce RTX 4070 TUF OC | od 2 849 zł | 21 oferta |