SSD Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW 1 TB bez radiatora
Wideo 19Zdjęcia 12 |
Samsung MZ-V8P1T0BW |
|
Wewnętrzny dysk SSD z rodziny Samsung 980 PRO o pojemności 1 TB to wydajny dysk SSD z wyższej półki cenowej. Wykonany jest w kompaktowej obudowie M.2 2280, ma niewielką wagę (około 7 gramów) i niewielkie wymiary (22x80 mm), co pozwala na instalację nawet w cienkich laptopach. Zaleca się stosowanie produktu w komputerach stacjonarnych lub laptopach o wysokich wymaganiach dotyczących szybkości przetwarzania danych.
Przede wszystkim dysk SSD Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW 1 TB jest w stanie zainteresować graczy, którzy mogą szybko uruchamiać gry bez długiego oczekiwania na wczytanie poziomów. Nadaje się również do profesjonalnych systemów służących do pracy z grafiką, analizy dużych zbiorów danych itp. Wysoką przepustowość dysku (do 7000 MB/s podczas odczytu i do 5000 MB/s podczas zapisu) zapewnia przede wszystkim nowoczesna baza sprzętowa: pamięć flash 3D TLC NAND oraz autorski kontroler Elpis. Ponadto wykorzystuje szybki interfejs PCI-E 4.0 4x i protokół NVMe. Do zalet modelu należy również wysoki poziom niezawodności i trwałości, co potwierdza zarówno 5-letnia oficjalna gwarancja, jak i 600 TB średniego czasu międzyawaryjnego (TBW).
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Samsung 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Samsung.
Kup Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW 1 TB bez radiatora
Wszystkie ceny 32 →Samsung 980 PRO M2 NVMe SSD MZ-V8P1T0BW 1 TB PCIe 40 7000 MB/s Read 5000 M | 449 zł |
Dysk SSD Samsung 980 Pro 1TB M.2 PCIe 4.0 x4 V-NAND 3bit MLC (MZ-V8P1T0BW) | 468 zł |
SAMSUNG Dysk SSD SAMSUNG 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe 980 PRO MZ-V8P1T0BW | 489 zł |
Samsung 980 Pro SSD - 1TB - Bez radiatora - M.2 2280 - PCIe 4.0 | 479 zł |
Samsung Dysk SSD 980PRO Gen4.0x4 NVMeMZ-V8P1T0BW DGSAMWBT10980PR | 565 zł |
Nowa runda ewolucji
Dyski SSD Samsunga z serii EVO i PRO nieco zwolniły, ale nadal są przykładem ciągłej optymalizacji. Na przykład w modelu 980 PRO inżynierowie firmy próbowali rozwiązać jeden z głównych problemów współczesnych dysków SSD M.2 - szybkie zapełnianie bufora pamięci, przez co prędkość odczytu lub zapisu znacznie spada w czasie. Zwiększając bufor SLC do 1024 MB, dysk jest w stanie dłużej utrzymywać prędkość odczytu i zapisu paszportu. Cóż, jak to bywa w przypadku Samsunga, za postęp trzeba będzie trochę dopłacić.
Obsługa magistrali PCI-E 4.0
Tak więc Samsung 980 PRO działa na zastrzeżonym kontrolerze Elpis firmy Samsung, który został zaprojektowany do pracy z interfejsem PCI-E 4.0 nowej generacji. Czwarta wersja ma znacznie większą przepustowość, co zaowocowało poważnym wzrostem prędkości liniowej zapisu i odczytu (odpowiednio 5000 i 7000 Mb/s). Liczby IOPS są prawie dwukrotnie wyższe niż w modelu 970 EVO Plus. Tradycyjnie do dysków tego poziomu używana jest wysokiej klasy pamięć flash, która może wytrzymać wiele cykli przepisywania. W przypadku modelu o pojemności 1 TB producent obiecuje do 600 TB przed awarią i potwierdza swoje słowa 5-letnią gwarancją.
Własne oprogramowanie
Osobno warto zwrócić uwagę na dołączone do napędu unikalne oprogramowanie Magician, które rozszerza możliwości korzystania z napędu. Poza optymalizacją szybkości pracy, monitorowaniem kondycji kontrolera i sprawdzaniem w nim np. TBW można wyregulować balans pomiędzy pojemnością a wytrzymałością dysku. Za pomocą suwaka Over Provisioning użytkownik może ustawić wielkość obszaru zapasowego SSD, który będzie cały czas dostępny, dzięki czemu pamięć flash NAND będzie zużywać się wolniej i bardziej równomiernie.
Modyfikacje Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW
Ceny na Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW |
---|---|---|---|---|
Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW 500 GB | od 350 zł | 22 oferty | ||
Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW 1 TB bez radiatora | od 360 zł | 33 oferty | ||
Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0CW 1 TB z chłodnicą | od 499 zł | 13 oferty | ||
Samsung 980 PRO MZ-V8P2T0BW 2 TB bez radiatora | od 647 zł | 21 oferta | ||
Samsung 980 PRO MZ-V8P2T0CW 2 TB z chłodnicą | od 715 zł | 7 oferty |