SSD Gigabyte AORUS Gen4 7300 AG4731TB 1 TB
Wideo 4Zdjęcia 7 |
Gigabyte AG4731TB 1 TB2 TB |
|
Gigabyte jako jeden z pierwszych aktywnie wprowadził do swoich dysków interfejs PCI-E czwartej generacji. W maju 2023 roku tajwańska marka wypuściła świeżą aktualizację dysków SSD serii Aorus z masywnymi wymiennikami ciepła, obsługą PCI-e 4.0, wbudowanym buforem DRAM i liniowymi prędkościami przesyłania danych do 7300 MB/s. Rolę mózgu w Gigabyte AORUS Gen4 7300 pełni ośmiokanałowy kontroler Phison E18, który odpowiada protokołowi NVMe 1.4, jako podstawę wykorzystuje trójwarstwową pamięć flash 3D TLC NAND, a głośność wbudowanej -w pamięci podręcznej jest 2 GB.
Dzięki zastosowaniu takiego wypełnienia dysk nie cierpi szczególnie na spadki prędkości przy przesyłaniu dużych ilości danych, kontroler zachowuje się niezwykle przyzwoicie, a masywny radiator niweczy jakąkolwiek możliwość przegrzania i związanych z tym problemów z wydajnością. Jedynym minusem jest to, że radiator okazał się wyjątkowo gęsty i szeroki, więc jest mało prawdopodobne, aby zmieścił się w cienkim 13-calowym ultrabooku.
Według producenta dysk o pojemności 1 TB zapewnia sekwencyjne prędkości odczytu i zapisu na poziomie odpowiednio 7300 i 6000 MB/s. Jest to dość duża prędkość operacyjna, która może zaspokoić wymagania większości graczy, fotografów, programistów, projektantów i specjalistów VFX, którzy muszą regularnie rejestrować i przesyłać duże ilości danych z jednego komputera na drugi. Wysoki poziom wydajności potwierdza oficjalna pięcioletnia gwarancja producenta oraz imponujące zasoby do nadpisywania - 700 TB.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Gigabyte 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Gigabyte.
Kup Gigabyte AORUS Gen4 7300 AG4731TB 1 TB
Wszystkie ceny 7 →Gigabyte AG4731TB M2 1 To GP-AG4731TB | 462 zł |
Dysk GIGABYTE Aorus Gen4 7300 1TB SSD (z radiatorem) | 462 zł |
Dysk GIGABYTE Aorus Gen4 7300 1TB SSD (z radiatorem) AG4731TB G10 | 462 zł |
Gigabyte AG4731TB M.2 1 do | 491 zł |
SSD PCIE G4 M.2 NVME 1TB AORUS/7300 AG4731TB GIGABYTE | 581 zł |
Dysk SSD Gigabyte AORUS Gen4 7300 SSD 1TB M.2 2280 PCIe 4.0 x4 (7300/6000 | 499 zł |
Modyfikacje Gigabyte AORUS Gen4 7300 AG4731TB
Ceny na Gigabyte AORUS Gen4 7300 AG4731TB |
---|---|---|---|---|
Gigabyte AORUS Gen4 7300 AG4731TB 1 TB | od 462 zł | 7 oferty | ||
Gigabyte AORUS Gen4 7300 AG4732TB 2 TB | od 786 zł | 4 oferty |