SSD Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E250BW 250 GB
Wideo 16Zdjęcia 9 |
Samsung MZ-V7E250BW |
|
Wydajny konsumencki dysk SSD M.2 z 250 GB szybkości PCI-E 4x i pełną obsługą NVMe 1.3. Wykonany jest w kompaktowej obudowie M.2 2280. Jest pozycjonowany jako produkt z górnej części średniej półki cenowej. Zaprojektowany dla komputerów osobistych, zgodnych modeli notebooków i podstawowych stacji roboczych. Podstawą sprzętową tego modelu jest wysokowydajny wielokanałowy kontroler Samsung Phoenix z 512 MB bufora DRAM oparty na pamięci LPDDR4.
64-warstwowa, opatentowana pamięć flash 3D TLC V-NAND zapewnia zwiększoną niezawodność i przyzwoitą wydajność we / wy. Kontroler obsługuje szybkie buforowanie zapisu SLC, zapewniając doskonałą wydajność jako dysk systemowy. Dysk SSD Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E250BW gwarantuje ultraszybkie ładowanie systemu operacyjnego, wymagających aplikacji i „ciężkich” gier. Producent deklaruje imponujący zasób gwarantowanego nagrywania (TBW) na poziomie 150 TB. Dzięki temu możliwe jest zapisywanie około 40 GB danych dziennie przez 10 lat.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Samsung 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Samsung.
Kup Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E250BW 250 GB
Dysk SSD Samsung 980 250GB M.2 2280 NVMe TLC | MZ-V7E250BW | 309 zł |
Dysk SSD Samsung 980 250 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V250BW) | 176 zł |
Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 250GB NVMe M.2 (MZ-V7S250BW) - DARMOWY PACZK | 248 zł |
Samsung 250GB M.2 PCIe NVMe 980 - darmowy odbiór w 22 miastach i bezpłatny | 199 zł |
Dysk SSD Samsung 980 250 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 - DARMOWY PACZKOMAT OD | 168 zł |
Ewolucja według Linneusza
Samsung 970 EVO M.2 to reaktywny dysk SSD M.2 NVMe, który przewyższa typowe 2,5-calowe dyski SATA i M.2-SATA. Zbudowany na własnej pamięci 3D TLC firmy Samsung i kontrolerze Phoenix. Starszy model 970 PRO M.2 ma ten sam kontroler, ale jeszcze szybszą i trwalszą pamięć 3D MLC. Oba modele objęte są przedłużoną pięcioletnią gwarancją.
Gorący towar
Liniowe prędkości odczytu i zapisu w macierzy SLC o pojemności 10 GB wynoszą 3400 i 1500 MB / s, czyli od trzech do siedmiu razy szybciej niż najwyższej klasy dyski SSD SATA. Kiedy tablica przepełnia się, prędkość odczytu nie zmienia się, a prędkość zapisu spada trzykrotnie, co w przybliżeniu odpowiada poziomowi planarnej pamięci MLC. Inną rzeczą jest to, że użytkownicy komputerów PC rzadko operują na plikach 10-gigabajtowych, więc spadek prędkości spowodowany przepełnieniem macierzy SLC praktycznie nie nastąpi. Ale awaryjne resetowanie prędkości z powodu przegrzania kontrolera jest typową sytuacją dla dysków SSD NVMe. Problem rozwiązuje radiator chłodzący, który jest sprzedawany zarówno osobno, jak i dołączany do niektórych płyt głównych.
Ani sekundy opóźnienia
Jeszcze bardziej imponująca jest szybkość przetwarzania najmniejszych bloków 4K: odpowiednio 350K i 250K IOPS do odczytu i zapisu. To zasługa nie tylko szybkiej pamięci Samsunga i kontrolera Phoenix, ale także pamięci podręcznej DDR4 RAM (zamiast niskoczęstotliwościowego DDR3). Samsung 970 EVO M.2 możemy polecić do zakupu przede wszystkim zapalonym graczom i entuzjastom komputerów, którym już brakuje przepustowości dysków SATA. Co najważniejsze, nie zapomnij sprawdzić przed zakupem, czy gniazdo M.2 komputera PC lub laptopa obsługuje interfejs NMVe, czy tylko wolne M.2-SATA.
Modyfikacje Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E250BW
Ceny na Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E250BW |
---|---|---|---|---|
Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E250BW 250 GB | od 168 zł | 9 oferty | ||
Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E500BW 500 GB | od 330 zł | 1 oferta | ||
Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E1T0BW 1 TB | od 438 zł | 1 oferta | ||
Samsung 970 EVO M.2 MZ-V7E2T0BW 2 TB | od 519 zł | 3 oferty |