SSD Samsung 970 EVO Plus M.2 MZ-V7S500BW 500 GB
Wideo 13Zdjęcia 6 |
Samsung MZ-V7S500BW |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Samsung 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Samsung.
Kup Samsung 970 EVO Plus M.2 MZ-V7S500BW 500 GB
Wszystkie ceny 12 →Samsung SSD 970 EVO Plus 500 GB z 2-2280 Bulk - MZ-V7S500E MZ-V7S500E | 406 zł |
Dysk SAMSUNG 970 EVO Plus 500GB SSD | 360 zł |
Samsung 970 EVO Plus M.2 500 GB PCI Express 3.0 V-NAND MLC MZ-V7S500BW | 328 zł |
Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7S500 | 471 zł |
Ewolucja „plus”
Wyższość Samsunga na rynku dysków SSD jest więcej niż uczciwa: przez lata Samsung oferował najlepsze dyski SSD, które przewyższają konkurencję zarówno pod względem wydajności, jak i obsługi oraz niezawodności. Jest to zasługa zamkniętego cyklu produkcyjnego, który pozwala firmie samodzielnie produkować moduły pamięci i kontrolery. W rezultacie przez lata testów sytuacja rozwinęła się - prawie każdy nowy dysk SSD w linii Samsung EVO staje się miarą, według której ocenia się wszystkich innych.
Maksymalna prędkość dla magistrali PCI-E 3.0x4
Lecz ostatnim razem proces został naruszony i Samsung 970 EVO okazał się po prostu bardzo dobrym, ale nigdy napędem referencyjnym. Dlatego Koreańczycy postanowili przypomnieć, kto tu rządzi i wypuścili ulepszoną wersję 970 EVO z prefiksem Plus. Nowinka bazuje na tym samym autorskim kontrolerze Samsung Phoenix, jednak prawie wszystkie wskaźniki prędkości znacznie wzrosły. Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, to 3200 MB/s podczas zapisów sekwencyjnych. Kiedyś było to 2300 MB/s. Oznacza to wzrost prawie półtora razy. Wartości IOPS dla operacji kopiowania oraz zapisu o dostępie losowym wzrosły średnio o 20%. Wzrost nie jest rewolucyjny, lecz dość namacalny. To właśnie on sprowadza Samsunga z powrotem na piedestał, zwyczajnie nie ma tak szybkich konkurentów na magistrali PCI-E 3.0x4. A następny model 980 EVO prawdopodobnie wykorzysta cały potencjał PCI-E czwartej generacji.
Nieco droższy niż zwykły 970 EVO
Inną kwestią jest to, że w rzeczywistości te ulepszenia ominą większość użytkowników, niewiele osób usiądzie z zegarem i zapamięta czas rozruchu systemu Windows lub przerzuci archiwa 200-300 GB z dysku na dysk. A w testach PCMark 8, które są jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych scenariuszy użytkowania, nowinka nie wyrywa się zbyt daleko do przodu, a w niektórych miejscach nawet nieznacznie pozostaje w tyle. Cześć i chwała Samsungowi, który nie podniósł ceny, zostawiając je praktycznie na poziomie standardowego 970 Evo. Wprawdzie, zwykły 970 Evo można złapać na wyprzedaży, podczas gdy 970 EVO Plus nie jest na razie warty czekania na rabaty. Dlatego wybór stoi między po prostu doskonałym i szybkim dyskiem SSD, a nieco szybszym za porównywalne pieniądze. Jak na razie lepiej trochę poczekać, przyjrzeć się dynamice cen i ocenić, czy nowa pamięć flash Samsunga będzie działała równie niezawodnie jak poprzednia generacja. Jeśli brak problemów, to nowe dyski Samsunga można zdecydowanie polecić do zakupu. Ich wykonanie jest najwyższej jakości, a pięcioletnia gwarancja dodaje pewności na przyszłość.
Modyfikacje Samsung 970 EVO Plus M.2 MZ-V7S500BW
Ceny na Samsung 970 EVO Plus M.2 MZ-V7S500BW |
---|---|---|---|---|
Samsung 970 EVO Plus M.2 MZ-V7S250BW 250 GB | od 170 zł | 20 oferty | ||
Samsung 970 EVO Plus M.2 MZ-V7S500BW 500 GB | od 325 zł | 12 oferty | ||
Samsung 970 EVO Plus M.2 MZ-V7S1T0BW 1 TB | od 199 zł | 29 oferty | ||
Samsung 970 EVO Plus M.2 MZ-V7S2T0BW 2 TB | od 763 zł | 23 oferty |