SSD Samsung 980 NVMe M.2 MZ-V8V1T0BW 1 TB
Wideo 28Zdjęcia 12 |
Samsung MZ-V8V1T0BW |
|
Ulepszona wersja popularnego dysku SSD M.2 firmy Samsung z prefiksem Plus. Jest wykonany w kompaktowej obudowie M.2, waży zaledwie 8 gramów i ma niewielkie wymiary (22x80 mm), co pozwala na instalację go w cienkich laptopach i komputerach PC z ograniczoną przestrzenią wewnątrz obudowy. Reprezentuje konsumencką linię EVO koreańskiego giganta Samsung, skierowaną do masowego nabywcy.
Do jego produkcji wykorzystano wysokiej klasy 96-warstwową pamięć flash 3D TLC NAND, która wraz z magistralą PCI-E 3.0 4x oraz protokołem komunikacyjnym NVMe zapewnia wysoką wydajność urządzenia w każdych scenariuszach użytkowania. Pomimo przynależności do serii EVO, dysk należy raczej do średniego niż najwyższego poziomu i równie dobrze może pełnić rolę dysku systemowego, biblioteki gier lub szybkiego dysku w stacji roboczej do zdjęć, audio i wideo przetwarzanie.
Samsung 970 EVO Plus jest zasilany przez opatentowany kontroler Samsung Phoenix, który jest dostosowany do współpracy z interfejsem PCI-E 3.0 nowej generacji. W porównaniu z oryginalnym dyskiem 970 EVO inżynierowie firmy zoptymalizowali układ pamięci i wydajność kontrolera, co zaowocowało zauważalnym wzrostem prędkości. Oryginał osiągnął maksymalną prędkość 2500 MB/s w trybie zapisu i 3400 MB/s w trybie odczytu, podczas gdy model EVO PLus zapewnia od 3300 do 3500 MB/s, zasadniczo wyrównując prędkości zapisu i odczytu. Liczba IOPS kopiowania i zapisu w dostępie swobodnym również wzrosła średnio o 20%. Aby ograniczyć spadki prędkości podczas kopiowania dużych ilości danych, dysk został wyposażony w pełnoprawny bufor DRAM. Dzięki temu Samsung 970 EVO Plus jest jednym z najszybszych i najbardziej niezawodnych dysków SSD M.2 z obsługą magistrali PCI-E trzeciej generacji.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Samsung 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Samsung.
Kup Samsung 980 NVMe M.2 MZ-V8V1T0BW 1 TB
Wszystkie ceny 29 →Samsung 980 1 TB PCIe 30 up to 3500 MB/s NVMe M2 Internal Solid State Driv | 342 zł |
SAMSUNG Dysk SSD SAMSUNG 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 1TB MZ-V8V1T0BW Czarny | 369 zł |
Samsung 980 SSD - 1TB - PCIe 3.0 - M.2 2280 | 418 zł |
Samsung Dysk SSD 980 1TB Gen3.0x4 NVMeMZ-V8V1T0BW DGSAMWBT1098000 | 608 zł |
Dysk SSD Samsung 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 1TB | 369 zł |
Modyfikacje Samsung 980 NVMe M.2 MZ-V8V1T0BW
Ceny na Samsung 980 NVMe M.2 MZ-V8V1T0BW |
---|---|---|---|---|
Samsung 980 NVMe M.2 MZ-V8V250BW 250 GB | od 195 zł | 21 oferta | ||
Samsung 980 NVMe M.2 MZ-V8V500BW 500 GB | od 159 zł | 27 oferty | ||
Samsung 980 NVMe M.2 MZ-V8V1T0BW 1 TB | od 250 zł | 30 oferty |