SSD Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW 1 TB bez radiatora
Wideo 13Zdjęcia 6 |
Samsung MZ-V9P1T0BW |
|
Flagowy dysk półprzewodnikowy o pojemności 1 TB oparty na wielowarstwowej pamięci flash Hi-End 3D TLC NAND i kontrolowany przez wewnętrzny kontroler. Należy do najwyższej kategorii cenowej i wchodzi w skład linii Samsung Pro 2023. Jest to kompaktowe urządzenie formatu M.2 2280, które gwarantuje bezproblemową instalację zarówno na dużych płytach głównych do komputerów stacjonarnych, jak i laptopach lub ultrabookach o ograniczonej przestrzeni wewnętrznej.
Dzięki obsłudze magistrali PCI-E 4.0 4x, wysokiej klasy kontrolerowi i buforowi DRAM jest w stanie przetwarzać duże ilości informacji z wysoką wydajnością i niskim obciążeniem, co czyni go doskonałym wyborem do zadań wymagających dużej ilości zasobów. Deklarowana przez producenta prędkość odczytu sekwencyjnego to 7450 MB/s, prędkość zapisu to 6900 MB/s. Losowa prędkość odczytu i zapisu bloków 4K wynosi 1400 i 1550 tysięcy IOPS.
Dla porównania poprzednik Samsung 980 Pro miał maksymalną prędkość odczytu i zapisu na poziomie 7000 i 5000 MB/s, a wskaźniki IOPS były prawie półtora raza niższe. Te czynniki mogą mieć ogromne znaczenie dla gracza, ponieważ pozwalają zminimalizować czas ładowania i niemal natychmiast zanurzyć się w świecie gry. To nie przypadek, że Sony i Microsoft tyle czasu poświęciły skupieniu się na znaczeniu szybkich dysków SSD w konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Samsung 990 PRO ma z tym całkowitą rację. Prezentacja pokazała, jak ładuje świat gry Forspoken w zaledwie jedną sekundę. Aby podkreślić status urządzenia, producent deklaruje gwarantowany zasób zapisu 600 TB oraz udziela zastrzeżonej pięcioletniej gwarancji.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Samsung 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Samsung.
Kup Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW 1 TB bez radiatora
Wszystkie ceny 27 →SAMSUNG 990 PRO 1 TB PCIe 40 do 7450 MB/s NVMe M2 2280 wewnętrzny Solid St | 489 zł |
SAMSUNG Dysk SSD SAMSUNG 990 Pro PCle 4.0 NVMe M.2 1TB MZ-V9P1T0BW | 529 zł |
Samsung 990 Pro SSD - 1TB - Bez radiatora - M.2 2280 - PCIe 4.0 | 549 zł |
Samsung Samsung 990 PRO PCle 4.0 NVMe™ M.2 SSD 1TB MZ-V9P1T0BW | 499 zł |
Samsung 990 Pro 1TB HD-SSDM2-SAM-114 | 639 zł |
Modyfikacje Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW
Ceny na Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW |
---|---|---|---|---|
Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0BW 1 TB bez radiatora | od 489 zł | 36 oferty | ||
Samsung 990 PRO MZ-V9P1T0GW 1 TB z chłodnicą | od 500 zł | 28 oferty | ||
Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0GW 2 TB | od 840 zł | 4 oferty | ||
Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0BW 2 TB bez radiatora | od 769 zł | 30 oferty | ||
Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0CW 2 TB z chłodnicą | od 859 zł | 20 oferty | ||
Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0BW 4 TB bez radiatora | od 1 499 zł | 16 oferty | ||
Samsung 990 PRO MZ-V9P4T0CW 4 TB z chłodnicą | od 1 549 zł | 19 oferty |