Płyta główna Asus TUF GAMING B760M-PLUS (90MB1ES0-M0EAY0)
Wideo 1Zdjęcia 6 |
Kompaktowa płyta główna micro-ATX dla graczy z gniazdem procesora Intel 1700, chipsetem Intel B760 ze średniej półki, obsługą Thunderbolt i wbudowaną synchronizacją podświetlenia Asus Aura Sync. Należy do segmentu ze średniej półki cenowej i wchodzi w skład popularnej serii podzespołów Asus The Ultimate Force 2023, która słynie z niezawodności i gamingowej funkcjonalności. Jest on pozycjonowany przez producenta jako niezawodna podstawa do stworzenia wysokowydajnego systemu do grania, wielofunkcyjnego domowego peceta lub prostej stacji roboczej opartej na hybrydowych procesorach Intel Alder Lake i Raptor Lake.
Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom może stać się niezawodną podstawą kompaktowego komputera PC zmontowanego w obudowie typu Cube. Dzięki zaawansowanym specyfikacjom technicznym i wydajnemu 13-fazowemu podsystemowi zasilania, płyta zakłada możliwość zainstalowania szybkiego procesora Core i7, wydajnej karty graficznej a la GeForce RTX 4070 oraz kilku reaktywnych dysków SSD M.2 PCI-E 4.0.
Cechą charakterystyczną urządzenia jest skrupulatne podejście do jakości, charakterystyczne dla wszystkich produktów z serii TUF. Producent zwraca szczególną uwagę na zastosowanie trwałych komponentów elementów elektronicznych, zagęszczonego wielowarstwowego tekstolitu, optymalizacji układu zasilania, modułów zasilających DrMOS oraz wzmocnionych złączy karty graficznej. Takie podejście zwiększa niezawodność i wydłuża żywotność płytki.
Porty połączeń dysków Asus TUF GAMING B760M-PLUS są wykonane zgodnie ze zwykłym schematem formatu micro-ATX: 4 standardowe gniazda SATA3 + 2 gniazda M.2 z dodatkowym chłodzeniem. Dostępne są 4 gniazda DIMM nowej generacji do podłączenia pamięci RAM, które obsługują do 128 GB pamięci DDR5 o maksymalnej częstotliwości 7200 MHz. Ponadto płyta jest wyposażona w zastrzeżone narzędzia programowe do optymalizacji wydajności systemu, takie jak oprogramowanie do dostrajania chłodzenia Fan Xpert, akcelerator pamięci Optimem oraz podwójny UEFI BIOS ze standardowymi i zaawansowanymi trybami konfiguracji.
Niezawodność jest najważniejsza
Płyta główna Asus TUF GAMING B760M-PLUS wyróżnia się przemyślaną konstrukcją w formacie micro-ATX. Sześciowarstwowa płytka PCB, wydajny układ chłodzenia MOSFET oraz niezawodne 14-fazowe zasilanie zapewniają długoletnią pracę nawet przy dużych obciążeniach bez ryzyka przegrzania. Złącza wykonane w technologii ASUS ProCool zapewniają niezawodne połączenie. Zastosowanie markowych komponentów TUF, takich jak dławiki i kondensatory, zwiększa odporność na naprężenia termiczne i wydłuża żywotność płytki.
Zbuduj swój idealny komputer
Asus TUF GAMING B760M-PLUS pozwala na zbudowanie kompaktowego, ale wydajnego komputera PC w obudowie midi/mini tower. Gniazdo PCI-E 5.0 gwarantuje wysoką prędkość przesyłania danych za pomocą karty graficznej. Na płytce znajdują się złącza umożliwiające podłączenie różnych układów chłodzenia oraz wielopoziomowe oświetlenie ARGB. Porty USB-C są dostępne zarówno na panelu I/O, jak i do podłączenia do obudowy. Dodatkowe funkcje, takie jak wysokiej jakości dźwięk DTS i inteligentna redukcja szumów, a także radar dźwiękowy do gier, sprawiają, że ta płyta jest idealnym wyborem do profesjonalnych gier w przystępnej cenie.
Modyfikacje Asus TUF GAMING B760M-PLUS
Ceny na Asus TUF GAMING B760M-PLUS |
---|---|---|---|---|
Asus TUF GAMING B760M-PLUS D4 | od 598 zł | 18 oferty | ||
Asus TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4 | od 689 zł | 12 oferty | ||
Asus TUF GAMING B760M-PLUS | od 919 zł | 1 oferta | ||
Asus TUF GAMING B760M-PLUS WIFI | od 840 zł | 5 oferty |