Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4060 WINDFORCE OC 8G (GV-N4060WF2OC-8GD)
Wideo 6Zdjęcia 7 |
Gigabyte GeForce RTX 4060 WINDFORCE OC 8G |
|
Nowoczesna karta graficzna ze średniej półki z 8 GB VRAM wydana przez firmę Gigabyte w 2023 roku. Jest to rozwiązanie z dwoma gniazdami, idealne dla graczy preferujących rozdzielczość 1080p lub 1440p. To zaawansowany technologicznie zamiennik poprzednich modeli ze średniej półki, takich jak GTX 1660 i RTX 2060. Jest częścią uniwersalnej linii Gigabyte Windforce, której główna zasada brzmi jak „niezawodne chłodzenie i nic więcej”.
System chłodzenia składa się z dwóch naprzemiennych wentylatorów 80 mm, kompozytowej miedzianej rurki cieplnej i masywnego radiatora, aby skutecznie chłodzić kartę graficzną i pamięć, generując przy tym minimalny hałas. Gigabyte GeForce RTX 4060 WINDFORCE OC 8G jest oparty na procesorze graficznym NVIDIA AD 107 (5 nm, 2475 MHz, 3072 procesów strumieniowych) opartym na zaawansowanej technologicznie mikroarchitekturze Ada Lovelace.
Główną cechą tej serii jest ulepszony system ray tracingu oraz nowa, znacznie wydajniejsza wersja technologii DLSS, które współpracują ze sobą, aby obraz w grze był piękniejszy, przy jednoczesnym zwiększeniu średniej liczby klatek na sekundę . RTX 4060 zapewnia doskonałą wydajność w większości aktualnych gier AAA z lat 2020-2023, zapewniając stałe 70-90 klatek na sekundę przy wysokich/maksymalnych ustawieniach graficznych w ostatnich hitach, takich jak Elder Ring, GOW Ragnarok, Forza Horizon 5 i Cyberpunk 2077.
wydajność w grach w porównaniu do jej poprzednika RTX 3060 wynosi od 15% do 20% w zależności od rozdzielczości. Jednocześnie zużycie energii GPU Ada Lovelace znacznie spadło w porównaniu z modelami poprzedniej i poprzedniej generacji. W szczególności dla RTX 4060 zużywa około 115-120 watów przy obciążeniu szczytowym, więc użytkownik nie musi dopłacać do drogiego i mocnego zasilacza, wystarczy całkiem zwyczajny model o mocy 450-500 watów.
Jednocześnie karta ma skromne 19 cm długości, zajmując przy tym 2 sloty na płycie głównej, co czyni ją ciekawą opcją do instalacji w kompaktowych komputerach do gier i pracy. Użytkownik ma również dostęp do pełnej gamy rozwiązań sprzętowych i programowych Nvidia Broadcast, Nvidia Reflex i RTX IO, które upraszczają proces strumieniowania, zmniejszają opóźnienia wyświetlania obrazu i optymalizują szybkość ładowania zasobów z dysku SSD.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Gigabyte 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Gigabyte.
Kup Gigabyte GeForce RTX 4060 WINDFORCE OC 8G
Wszystkie ceny 27 →GIGABYTE Nvidia GeForce RTX 4060 WF2OC-8GD 8GB GV-N4060WF2OC-8GD | 1 402 zł |
GIGABYTE GeForce RTX 4060 WindForce 2 OC - 8GB GDDR6 RAM - Karta graficzna | 1 438 zł |
Gigabyte Karta graficzna GeForce RTX 4060 WINDFORCE OC 8G GDDR6 128bit 2DP | 1 466 zł |
Gigabyte GeForce RTX 4060 WINDFORCE OC 8GB DLSS 3 GR-GFP-GA-0474 | 1 499 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4060 WindForce OC 8GB DLSS 3 | 1 389 zł |
Doskonały wybór dla posiadaczy monitorów 2K
Zdaniem NVIDIA, Gigabyte GeForce RTX 4060 WINDFORCE OC 8G to idealna karta graficzna ze średniej półki dla posiadaczy monitorów 2K. Jest to bezpośredni następca kart graficznych poprzednich generacji, takich jak GTX 1660, RTX 2060 i RTX 3060, ale z nowocześniejszym procesorem graficznym i pamięcią, a także ulepszonymi możliwościami śledzenia promieni i sztucznym skalowaniem DLSS 3.0. NVIDIA zwraca szczególną uwagę na DLSS 3.0, który jest teraz w stanie nie tylko dynamicznie zmieniać rozdzielczość w celu zwiększenia FPS, ale także generować pełne klatki gry, co brzmi naprawdę imponująco.
DLSS 3.0 i niskie zużycie energii
RTX 4060 zapewnia imponującą wydajność w większości nowoczesnych gier AAA wydanych w latach 2020–2023, zapewniając od 70 do 100 klatek na sekundę przy wysokich lub maksymalnych ustawieniach graficznych w grach takich jak Elden Ring, GOW Ragnarok, Baldur's Gate 3 i Cyberpunk 2077 Phantom Liberty. W porównaniu do swojego poprzednika RTX 3060, wydajność w grach wzrosła od 15% do 20%, w zależności od rozdzielczości. Dodaj DLSS do miksu, a otrzymasz świetną opcję do grania w rozdzielczości 1440p. Jedyną wadą jest pamięć wideo, która wynosi tylko 8 GB. Jednocześnie znacząco zmniejszono pobór mocy procesora graficznego Ada Lovelace: RTX 4060 przy maksymalnym obciążeniu pobiera jedynie około 115-120 W, co oznacza, że nie trzeba będzie przepłacać za drogi i mocny zasilacz, a wystarczy zwykły model o mocy 450-500 W.
Cichy i kompaktowy
Jeśli chodzi o wersję od Gigabyte, jest to standardowy model serii Windforce z dwoma aktywnymi wentylatorami, dużym radiatorem, rurkami cieplnymi wykonanymi z miedzi kompozytowej i minimalną ilością elementów dodatkowych typowych dla kart z serii Aorus. Taktowanie rdzenia zostało lekko podkręcone do 2475 MHz, co przynosi jedynie niewielki wzrost wydajności w porównaniu do próbki referencyjnej. Jednocześnie karta ma tylko 19 cm długości i zajmuje tylko 2 gniazda na płycie głównej, co czyni ją atrakcyjną opcją do instalacji w kompaktowych komputerach do gier i pracy.