Płyta główna MSI B650 GAMING PLUS WIFI
Zdjęcia 6 |
MSI B650 GAMING PLUS WIFI to niezawodna i dobrze wyważona płyta główna ATX przeznaczona do szerokiego zakresu zadań, należąca do serii gier MSI Gaming 2023. Zapewnia wysoki poziom jakości i funkcjonalności, dzięki czemu jest odpowiednią opcją nie tylko do systemy do gier, ale także do wykorzystania jako podstawa stacji roboczych do montażu, przetwarzania treści wizualnych, komponowania muzyki itp.
Kluczowymi zaletami modelu są obsługa pamięci DDR5, wydajne procesory Ryzen z serii 7000 oraz szybkie dyski SSD klasy PCI-E 4.0. MSI B650 GAMING PLUS WIFI zasilany jest chipsetem B650 i wyposażony w gniazdo procesora AM5, które w 2022 roku zastąpiło stare AM4. Cyfrowy 15-fazowy konwerter zasilania z większym radiatorem i zmodyfikowanym obwodem elektrycznym pozwala lepiej uwolnić potencjał szybkościowy nowych procesorów serii Ryzen 7000, które AMD wprowadziło na rynek masowy w 2022 roku.
Zastosowanie technologii Core Boost, poprzez optymalizację i dystrybucję układu zasilania, pozwala na zmianę napięcia zasilania procesora z maksymalną dokładnością, tworząc idealne warunki do overclockingu. Na pokładzie znajduje się kontroler sieciowy Realtek 8125BG o przepustowości 2,5 Gbps, a także wbudowany odbiornik bezprzewodowy (Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.3). Dodatkowe cechy urządzenia to kompaktowa płytka PCB ze zmodyfikowanym uziemieniem otworów montażowych, radiatory Shield Frozr dla dysków SSD M.2, gniazda PCI-E Steel Armor, zintegrowane narzędzia do diagnozowania problemów systemowych oraz system zarządzania chłodzeniem Frozr AI.
Kup MSI B650 GAMING PLUS WIFI
Wszystkie ceny 14 →MSI B650 Gaming Plus WiFi płyta główna obsługuje procesory AMD Ryzen 7000 | 739 zł |
MSI B650 GAMING PLUS WIFI P?yta g?ówna - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 | 805 zł |
MSI B650 GAMING PLUS WIFI PL-AM5-MSI-015 | 799 zł |
Płyta główna MSI B650 Gaming Plus WiFi | 739 zł |
Płyta główna MSI B650 Gaming Plus WiFi | 739 zł |
Maksymalna wydajność w grach
Płyta główna MSI B650 GAMING PLUS WIFI została zaprojektowana tak, aby w pełni wykorzystać możliwości procesorów AMD AM5, w tym najnowszych modeli serii 7000 o nazwie kodowej Raphael. Płytka wyposażona jest w liczne złącza do układów chłodzenia, rozmieszczone w celu ułatwienia podłączenia. 15-fazowy system zasilania i podwójne 8-pinowe złącze procesora zapewniają możliwości wydajnego podkręcania. Radiatory z podkładkami MOSFET gwarantują stabilną temperaturę nawet przy dużych obciążeniach. Narzędzia MSI i zaawansowane oprogramowanie sprzętowe UEFI umożliwiają konfigurację komponentów, optymalizując równowagę pomiędzy wydajnością, oszczędnością energii i poziomem hałasu. Gniazda PCI Express są zabezpieczone technologią Steel Armor, aby niezawodnie obsługiwać ciężkie karty graficzne.
Wysoka prędkość zapewniająca przewagę w grach
MSI B650 GAMING PLUS WIFI posiada szybkie interfejsy, w tym USB-C Gen 2x2 o przepustowości do 20 Gb/s. Wi-Fi 6E zapewnia brak kabli i niskie opóźnienia. Priorytet dla aplikacji do gier, takich jak Steam, można skonfigurować w MSI Center. Cztery gniazda pamięci DDR5 z technologią Memory Boost zapewniają wysokie prędkości i stabilność, umożliwiając podkręcanie pamięci do 7200 MHz. Bluetooth 5.3 zapewnia niskie opóźnienia dla urządzeń bezprzewodowych. Dodatkowe funkcje obejmują integrację podświetlenia LED, moduł szyfrowania TPM i łatwe flashowanie BIOS-u za pomocą przycisku Flashback na tylnym panelu.