Płyta główna ASRock B650M-HDV/M.2
Wideo 1Zdjęcia 7 |
Kompaktowa płyta główna firmy ASRock z gniazdem AM5, dostosowana do gier opartych na procesorach Ryzen nowej generacji (seria 7000 i nowsze), reaktywnych dyskach M.2 i pamięci RAM DDR5, które zalały masowy rynek dopiero w 2022 roku. Płyta nie występuje w żadnej konkretnej serii produktów ASRock, ale pod względem ceny, poziomu wyposażenia i umiejscowienia należy do klasy średniej.
Idealny dla okazjonalnych i niezbyt wymagających graczy, którzy budują system do grania ze średniej półki z pamięcią DDR5 oraz obecnymi i przyszłymi generacjami procesorów Ryzen. Mimo niewielkich rozmiarów wyposażono go w średnio wydajny podsystem cyfrowy z 11 fazami zasilania, chłodzeniem strefy VRM oraz gniazdami M.2. Warto zaznaczyć, że przetwornica została zaprojektowana z myślą o zasilaniu gniazda AM5 i układów Ryzen 7000, więc trudno pomylić nawet bardzo mocny procesor.
Miniaturowy format micro-ATX wyróżnia się przemyślanym układem komponentów, który upraszcza montaż komputera w ciasnych warunkach miniaturowej obudowy. ASRock B650M-HDV/M.2 obsługuje instalację dwóch modułów RAM DDR5 o maksymalnej częstotliwości 6400 MHz i łącznej pojemności do 64 GB. Układ gniazd pozwala na zainstalowanie w komputerze PC maksymalnie dwóch szybkich dysków SSD M.2 (magistrala PCI-E 4.0 / 5.0) oraz czterech standardowych dysków ze złączem magistrali SATA3.
Do instalacji kart graficznych służą 2 gniazda PCI-E z obsługą trybu Crossfire i wzmocnionym włóknem, co zapobiega możliwemu odkształceniu ciężkiej i masywnej karty graficznej. Wolne złącza po obwodzie płytki przydają się przy montażu taśm LED oraz pompy wodnej. Za przetwarzanie ruchu sieciowego odpowiada wyspecjalizowany kontroler LAN Dragon RTL8125BG o przepustowości 2,5 Gb/s.
Kup ASRock B650M-HDV/M.2
Wszystkie ceny 9 →ASRock B650M-HDV/M2 AMD B650 AM5 Micro ATX 2 DDR5 HDMI DP 25G LAN PCIe4 2x | 644 zł |
ASRock B650M-HDV/M.2 P?yta g?ówna - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - | 505 zł |
ASRock Płyta główna B650M-HDV/M.2 AM5 2DDR5 HDMI/DP mATX KBASRAA8B650U02 | 484 zł |
ASRock B650M-HDV/M.2 PL-AM5-ASR-018 | 519 zł |
ASRock Płyta główna B650M-HDV/M.2 AM5 2DDR5 HDMI/DP mATX 116441 | 501 zł |