Procesor AMD Ryzen 5 Phoenix 8600G BOX (100-100001237BOX)
Wideo 7Zdjęcia 6 |
AMD Ryzen 5 Phoenix 8600G BOX 8500G BOX8600G BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Kup AMD Ryzen 5 Phoenix 8600G BOX
Wszystkie ceny 16 →AMD AM5 Ryzen 5 8600G Box 38GHz MAX 50GHz 6xCore 12xThreads 22MB 65W | 1 024 zł |
AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth Procesor - 6 rdzeni - 4.35 GHz - AMD AM5 | 1 076 zł |
AMD Procesor Ryzen 5 8600G 100-100001237BOX CPAMDZY5008600G | 1 053 zł |
AMD Ryzen 5 8600G PR-AM5-AMD-027 | 1 022 zł |
AMD Procesor Ryzen 5 8600G 100-100001237BOX 125370 | 1 078 zł |
Czwarty Zen
Ryzen 5 8600G to długo oczekiwana aktualizacja APU firmy AMD, łącząca dużą liczbę rdzeni przetwarzających z wydajną zintegrowaną kartą graficzną. Zbudowany na architekturze Zen 4 z sześcioma rdzeniami fizycznymi i dwunastoma rdzeniami obliczeniowymi. Rozmiar pamięci podręcznej jest zmniejszony o połowę w porównaniu do Ryzena 7000, ale częstotliwość pamięci RAM jest wyższa - 6400+ MHz.
Wyprzedza GeForce'a
Pamięć RAM musi być zainstalowana w trybie dwukanałowym, aby uzyskać szeroką 128-bitową magistralę dla zintegrowanej karty graficznej Radeon 760M. Posiada osiem klastrów mikrordzeniowych graficznych architektury RDNA 3. Na płytach głównych z chipsetem B650 można go podkręcić do ponad 3000 MHz. W rezultacie w grach Radeon 760M nieznacznie przewyższa GeForce GTX 1050 Ti i prawie dogania GTX 1060 / GTX 1650.
Sieci neuronowe
Poprzednia integracja AMD Vega jest generalnie o połowę słabsza. Ponadto RDNA 3 posiada koder multimediów obsługujący najnowszy kodek AV1, zarówno do odtwarzania filmów, jak i do edycji i przesyłania strumieniowego. A także neuromoduł Ryzen AI do przyspieszania aplikacji opartych na sztucznej inteligencji. Okazuje się, że jest to procesor samowystarczalny do gier e-sportowych i pracy zawodowej.
Modyfikacje AMD Ryzen 5 Phoenix
Ceny na AMD Ryzen 5 Phoenix |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 5 Phoenix 8400F BOX |
AMD Ryzen 5 Phoenix 8400F MPK |
AMD Ryzen 5 Phoenix 8400F OEM |
AMD Ryzen 5 Phoenix 8500G BOX | od 817 zł | 23 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Phoenix 8600G BOX | od 1 022 zł | 16 oferty |