Procesor Intel Core i3 Alder Lake i3-12100F BOX
Wideo 14Zdjęcia 7 |
Intel Core i3 Alder Lake i3-12100F BOX |
|
Niedrogi 4-rdzeniowy procesor Intel Core i3 12. generacji z rodziny Alder Lake. Jest produkowany w oparciu o zoptymalizowaną technologię procesu 10 nm i jest przeznaczony do instalacji w płytach głównych Socket 1700. Jest przedstawicielem klasy podstawowej, ma skromne wydzielanie ciepła na poziomie 65 W i nie należy do chipów do podkręcania dla entuzjastów. W przeciwieństwie do starszych procesorów Core i5/i7/i9 z rodziny Alder Lake, które są wyposażone w wydajne i energooszczędne rdzenie, ten model wykorzystuje wyłącznie wydajne rdzenie klasy Performance.
Obsługują technologię automatycznego przetaktowywania Hyper-Threading i są w stanie jednocześnie przetwarzać dwa wątki obliczeniowe. Łącznie są cztery takie rdzenie, w normalnym trybie pracują z częstotliwością 3,3 GHz, a w przypadku braku mocy obliczeniowej można je rozpędzić do 4,3 GHz. W przeciwieństwie do poprzednich generacji układów Core i3, Intel Core i3 Alder Lake obsługuje zarówno zwykłą pamięć RAM DDR4 (maksymalna częstotliwość 3200 MHz), jak i nową pamięć klasy DDR5 (maksymalna częstotliwość 4800 MHz) z limitem 128 GB. Taki procesor najlepiej nadaje się do wielofunkcyjnych systemów domowych, niezbyt wymagających stacji roboczych i podstawowych komputerów do gier przeznaczonych do grania w rozdzielczości Full HD.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i3 Alder Lake i3-12100F BOX
Wszystkie ceny 21 →Intel Core I3-12100F BX8071512100F Procesor Srebrny 33 GHz | 399 zł |
Intel Procesor Core i3-12100 F BOX 3,3GHz, LGA1700 CPINLZ312100F00 | 413 zł |
Procesor INTEL Core i3-12100F | 416 zł |
Procesor Intel Core i3-12100F BX8071512100FSRL63 | 499 zł |
Intel Core i3-12100F PR-IN17I3-INT-002 | 399 zł |
Modyfikacje Intel Core i3 Alder Lake
Ceny na Intel Core i3 Alder Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i3 Alder Lake i3-12100 BOX | od 494 zł | 17 oferty | ||
Intel Core i3 Alder Lake i3-12100F BOX | od 399 zł | 21 oferta | ||
Intel Core i3 Alder Lake i3-12100F OEM | od 386 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i3 Alder Lake i3-12100T OEM | od 734 zł | 1 oferta |