Материнська плата Asus PRIME B660M-K D4
Фото 8 |
Компактна і добре збалансована материнська плата середнього класу, побудована на базі системної логіки B660, яку компанія Intel презентувала в кінці 2021 року. Для установки процесора використовується сокет нового покоління Intel LGA 1700, який був створений з оглядкою на гучні гібридні процесори Intel Alder Lake 12-го покоління. Завдяки використанню якісної елементної бази з теплостійкими конденсаторами і 8-фазної підсистеми живлення з алюмінієвими радіаторами ця плата обіцяє стати міцним фундаментів при складанні далеко не найслабшого ігрового комп'ютера або робочої станції.
На відміну від побратимів по серії Prime, випущених в 2020 році, Asus PRIME B660M-K D4 може похвалитися підтримкою системного інтерфейс PCI-E 4.0, який дозволяє прискорити швидкість обміну даними між процесором, відеокартою і накопичувачем, тим самим підвищивши швидкість завантаження текстур в сучасних іграх. Правда, для цього знадобитися NVMe SSD, який також заточений під роботу з шиною PCI-E 4.0. Також плата підтримує двоканальний режим роботи оперативної пам'яті DDR4 з максимальною частотою 5333 МГц. Компонування моделі включає в себе 2 слоти DIMM, 2 роз'єми M. 2, 4 коннектора SATA3 і один вільний слот для монтажу відеокарти.
Купити Asus PRIME B660M-K D4
Усі ціни 19 →ASUS PRIME B660M-K D5 Czarny 90MB1950-M1EAY0 | 349 zł |
ASUS PRIME B660M-K D4 PL-S1700-ASU-032 | 369 zł |
Płyta główna ASUS Prime B660M-K | 369 zł |
ASUS PRIME B660M-K D4 DDR4 | 369 zł |
Недорога та надійна плата формату micro-ATX
Серія материнських плат Prime спочатку позиціонувалась у ролі недорогих офісних затичок, зроблених з акцентом на довговічності. Однак кілька років тому Asus змінила підхід і почала оснащувати деякі моделі серії потужними конвертерами живлення та додатковим охолодженням у стилі плат серії TUF та ROG Strix, через що їх почали рекомендувати для ігрових збірок початкового та середнього рівня. Відмінним прикладом цієї зміни курсу є компактна micro-ATX плата Asus PRIME B660M-K D4, яку ми рекомендуємо для збирання ігрових ПК на базі процесорів Intel початкового та середнього рівня.
Сучасні сокети та підтримка розігнаної пам'яті DDR4
Ключова особливість Asus PRIME B660M-K D4 полягає у її небувалому конформізмі. Незважаючи на доступну ціну, плата оснащена сокетом Intel LGA 1700, технічні можливості якого підігнані під умови роботи сучасних процесорів Intel 12-го і 13-го покоління. Вона підтримує установку модулів пам'яті DDR4 з максимальною тактовою частотою 5333 МГц, пропускна здатність якої не поступається пам'яті DDR5. А досить тямущий 8-фазний конвертер живлення, зібраний з використанням якісної елементної бази та додаткового охолодження, легко заживить розігнаний процесора рівня Core i5-13600K. А брати щось потужніше для машини середнього рівня немає особливого сенсу. Принаймні у 2023 році.
Шина PCI-E 4.0
На відміну від побратимів по серії Prime, випущених рік-два тому, Asus PRIME B660M-K D4 може похвалитися підтримкою системного інтерфейсу PCI-E 4.0, який дозволяє прискорити швидкість обміну даними між процесором, відеокартою і накопичувачем, тим самим підвищивши швидкість завантаження текстур сучасні ігри. Щоправда, для цього знадобиться відповідний NVMe SSD, який також заточений під роботу із шиною PCI-E 4.0. Плата також підтримує двоканальний режим роботи оперативної пам'яті DDR4. Крім цього компонування моделі включає 2 слоти DIMM, 2 роз'єми M.2, 4 конектори SATA3 і один вільний слот для монтажу відеокарти.