Procesor AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X BOX (100-100000065BOX)
Wideo 9Zdjęcia 7 |
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Kup AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X BOX
Wszystkie ceny 38 →Amd Ryzen 5 5600X Procesor 6 rdzeni 12 wątków AMD Ryzen 5 5600X | 608 zł |
AMD Procesor Ryzen 5 5600X 3,7GH 100-100000065BOX CPAMDZY5005600X | 653 zł |
Procesor AMD Ryzen 5 5600X 100-100000065BOX | 849 zł |
AMD Ryzen 5 5600X PR-AM4-AMD-200 | 659 zł |
Procesor AMD Ryzen 5 5600X | 669 zł |
Poznaj Ryzen 5600X: 6 rdzeni, 12 wątków, Turbo Boost do 4,6 GHz
Zacznijmy od podstaw. Młodszy Ryzen 5 5600X jest wyposażony w sześć rdzeni Zen 3 z obsługą wielowątkowości, 32 MB pamięci podręcznej L3 i dwukanałowy kontroler DDR4-3200. Jego podstawowe częstotliwości to 3,7 GHz, a po przyspieszeniu mogą wzrosnąć do 4,6 GHz. Ryzen 5 5600X ma nominalną TDP 65 W. Oficjalna cena to 299 dolarów.
Imponująca wydajność pojedynczego rdzenia
Według pierwszych testów przewaga nowego 6-rdzeniowego procesora nad chipem Ryzen 5 3600X w różnych scenariuszach wynosi 15 - 25%, w niektórych przypadkach nawet 40% różnicy. Na przykład w teście jednowątkowym Cinebench R20 nowość uzyskała 600 punktów, jest to wynik sam w sobie doskonały i jest o 17% wyższy od wyników swojego poprzednika. W innych testach porównawczych niezwiązanych z grami, a związanych z czystą mocą obliczeniową (obliczenia matematyczne, kryptografia, przetwarzanie danych), młodszy Vermeer jest w stanie skutecznie konkurować z 8-rdzeniowym Intel Core i9-9900K. Z jednej strony to cholernie fajnie, z drugiej strony ceny na starcie plus — minus są takie same. Jeśli mówimy o grach, to nowy produkt wykazuje ponad 15-procentowy wzrost wydajności w porównaniu z Ryzenem 5 3600X.
Wszystkie soki wyciśnięte
W przypadku overclockingu sytuacja jest niejednoznaczna i zależy od szczęścia. Chłopakom z ITHardware bez żadnych problemów udało się uzyskać częstotliwość 4,8 GHz na wszystkich rdzeniach, gdy napięcie wzrosło do 1,27 V. Przy niewielkim wzroście napięcia procesor odlatywał i dalsze przetaktowywanie okazało się niestabilne. Ale Polacy z TechPowerUp mieli mniej szczęścia, byli w stanie wycisnąć tylko 4,6 GHz z Ryzen 5 5600X na wszystkich 6 rdzeniach. Aby to zrobić, musieli zwiększyć napięcie do 1,45 V. Oznacza to, że jest to nie tyle przetaktowywanie, co stabilne doładowanie turbo. Jednocześnie pobór mocy dopasowany jest do poziomu starszych modeli. Wygląda na to, że tak jak ostatnio, nowy Ryzen przekracza swoje granice. Aby być uczciwym, wszystkie manipulacje odbywały się podczas chłodzenia standardową chłodnicą.
Modyfikacje AMD Ryzen 5 Vermeer
Ceny na AMD Ryzen 5 Vermeer |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600 BOX | od 558 zł | 32 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600 MPK | od 629 zł | 1 oferta | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600 OEM | od 490 zł | 2 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X BOX | od 608 zł | 40 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X MPK | od 1 667 zł | 2 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X OEM | od 631 zł | 6 oferty |