Procesor AMD Ryzen 3 Renoir-X 4100 BOX (100-100000510BOX)
Wideo 10 |
AMD Ryzen 3 Renoir-X 4100 BOX |
|
Budżetowy procesor klasy podstawowej należący do rodziny Ryzen 3, posiadający 4 fizyczne i 4 wirtualne rdzenie pracujące z zegarem od 3,8 GHz do 4,1 GHz. Pomimo daty premiery 2022, zbudowany jest na bazie układów Zen 2 poprzedniej generacji, a jako jego fundamentu posłużyła mobilna wersja procesora Ryzen. Dlatego pomimo konfiguracji „4 rdzenie + 4 wirtualne wątki”, jego wydajność wyraźnie odstaje od desktopowych układów Ryzen opartych na architekturze Zen 3.
Jednak kosztuje też znacznie mniej. Wszystko to sprawia, że Ryzen 3 Renoir-X 4100 BOX jest bardzo interesującą opcją dla komputerów klasy podstawowej lub średniej do gier, multimediów lub do pracy. Na szczęście jest przystosowany do współpracy z logiką systemu AMD AM4, z której korzystają niemal wszystkie procesory firmy, więc w przyszłości można go bez problemu zastąpić nowocześniejszym i mocniejszym procesorem Ryzen. Dodatkowo ma skromne wydzielanie ciepła w okolicach 65 W, więc zapasowa chłodnica jest więcej niż wystarczająca, aby ją schłodzić.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Kup AMD Ryzen 3 Renoir-X 4100 BOX
Wszystkie ceny 30 →AMD Ryzen 3 4100 procesor do komputerów stacjonarnych 4 rdzenie/8 wątków 6 | 300 zł |
AMD Ryzen 3 4100 Wraith Stealth Procesor - 4 rdzeni - 3.8 GHz - AMD AM4 - | 315 zł |
AMD Procesor Ryzen 3 4100 100-100000510BOX CPAMDZY30004100 | 292 zł |
Procesor AMD Ryzen 3 4100 100-100000510BOX | 557 zł |
AMD Ryzen 3 4100 PR-AM4-AMD-288 | 300 zł |
Modyfikacje AMD Ryzen 3 Renoir-X
Ceny na AMD Ryzen 3 Renoir-X |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 3 Renoir-X 4100 BOX | od 292 zł | 32 oferty | ||
AMD Ryzen 3 Renoir-X 4100 MPK | od 355 zł | 3 oferty | ||
AMD Ryzen 3 Renoir-X 4100 OEM | od 411 zł | 3 oferty |