Procesor AMD Ryzen 9 Raphael 7900X BOX (100-100000589WOF)
Wideo 21Zdjęcia 5 |
AMD Ryzen 9 Raphael 7900X BOX |
|
Najmocniejszy procesor AMD Ryzen 7 z rodziny Raphael to imponujące połączenie mocy obliczeniowej i najnowocześniejszych technologii zaimplementowanych w progresywnej mikroarchitekturze Zen 4. renderowanie grafiki, obliczenia inżynierskie, kompilacja itp. Zaprojektowany z myślą o płytach głównych nowej generacji wyposażonych w nowe gniazdo AM5, które AMD wprowadziło pod koniec 2022 roku.
Sercem Ryzena 9 7900X jest 12 potężnych rdzeni o taktowaniu bazowym 3,4 GHz i turbodoładowaniu do 5,6 GHz. Udoskonalono konstrukcję wewnętrzną, a ulepszona architektura bloków funkcjonalnych znacznie zwiększyła zarówno wydajność specyficzną pojedynczych rdzeni (do +15% IPC), jak i ich zdolność do pracy w połączeniu. Jednoczesna wielowątkowość (SMT) umożliwia każdemu z 12 fizycznych rdzeni procesora AMD Ryzen 9 jednoczesne uruchamianie dwóch wątków (do 24 wątków).
Kolejną ważną cechą architektury Zen 4 było podwojenie pamięci podręcznej L2 z 512 KB do 1 MB na rdzeń. Pojemność pamięci podręcznej L3, podobnie jak w zeszłorocznych układach Ryzen 9, wynosi 64 MB. Jedną z kluczowych zalet tego procesora jest obsługa nowego interfejsu PCIe 5.0, który zapewnia najszybszy transfer danych pomiędzy procesorem, płytą główną, kartą graficzną i pamięcią, co przekłada się na bardziej racjonalne i efektywne wykorzystanie zasobów systemowych.
Kolejną interesującą cechą chipa jest obsługa technologii AMD Smart Access Memory (SAM), która pozwala na efektywniejszą współpracę z pamięcią DDR5 i kartami graficznymi Radeon z niespotykaną dotąd wydajnością. Według producenta Ryzen 9 7900X będzie idealnym wyborem dla tych użytkowników, którzy szukają maksymalnej wydajności do grania, renderowania grafiki 3D, edycji wideo i innych wymagających zadań.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Kup AMD Ryzen 9 Raphael 7900X BOX
Wszystkie ceny 27 →Amd Ryzen 9 7900X 12 100-100000589WOF Procesor Srebrny 4 GB | 1 799 zł |
AMD Ryzen 9 7900X Procesor - 12 rdzeni - 4.7 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (be | 1 799 zł |
AMD Procesor Ryzen 9 7900X 4,7GHz 100-100000589WOF CPAMDZY9007900X | 1 856 zł |
Procesor AMD Ryzen 9 7900X 100-100000589WOF | 2 299 zł |
AMD Ryzen 9 7900X PR-AM5-AMD-002 | 1 858 zł |
Modyfikacje AMD Ryzen 9 Raphael
Ceny na AMD Ryzen 9 Raphael |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 9 Raphael 7900 BOX | od 1 710 zł | 21 oferta | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7900 OEM | od 1 966 zł | 1 oferta | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7900X3D BOX | od 1 807 zł | 24 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7900X3D OEM | od 3 692 zł | 1 oferta | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7900X BOX | od 1 596 zł | 29 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7900X OEM | od 2 918 zł | 2 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7945 PRO MPK | od 1 799 zł | 5 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7945 PRO OEM | od 1 966 zł | 6 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7950X3D BOX | od 2 676 zł | 37 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7950X BOX | od 2 431 zł | 28 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Raphael 7950X OEM | od 2 696 zł | 1 oferta |