Procesor AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X OEM (100-000000065)
Wideo 9Zdjęcia 7 |
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X OEM |
|
Popularny, wysokowydajny 6-rdzeniowy procesor średniej klasy oparty na mikroarchitekturze Zen 3 próba roku 2020 (rdzeń Vermeer, 7 nm). Przeznaczony do montażu na płytach głównych z gniazdem procesora AMD AM4 i chipsetami serii 500 (nie wszyscy producenci zapewniają obsługę procesorów na płytach głównych z chipsetami AMD B450 lub X470). To przedstawiciel trzeciej generacji rodziny procesorów AMD Ryzen.
W przeciwieństwie do poprzedniej drugiej generacji, konstrukcja wewnętrzna została znacznie zmieniona (przejście na układ jednochipletowy, co zmniejsza opóźnienia między rdzeniami) i znacznie wzrosła wydajność na cykl zegara (do + 19% IPC). Podobnie jak jego poprzednicy, procesor AMD Ryzen 5 Vermeer obsługuje opatentowaną technologię wielowątkowego przetwarzania danych Simultaneous Multithreading (SMT), dzięki której każdy fizyczny rdzeń procesora jest postrzegany przez system operacyjny jako dwa oddzielne wirtualne.
Tak więc ten procesor w zoptymalizowanych aplikacjach wielowątkowych (renderowanie 3D, kodowanie wideo, archiwizacja) jest w stanie zademonstrować imponujące wyniki. Pokazuje nie mniejszą wydajność w grach, w których AMD Ryzen 5 Vermeer konkuruje na równych prawach i często przewyższa podobne rozwiązania Intela o zbliżonych kosztach. Odblokowany mnożnik spodoba się entuzjastom, którzy wiedzą, jak najlepiej wykorzystać sprzęt, dostrajając jego tryby pracy.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Kup AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X OEM
Wszystkie ceny 6 →AMD AM4 Ryzen 5 6 Tray 5600X 37GHz MAX Boost 46GHz 6xCore 65W 100-00000006 | 710 zł |
AMD Ryzen 5 5600X Tray PR-AM4-AMD-277 | 693 zł |
Procesor AMD Ryzen 5 5600X, 3.7 GHz, 32 MB, OEM (100-000000065) | 693 zł |
AMD Ryzen 5 5600X procesor 3,7 GHz 32 MB L3 100-000000065 | 632 zł |
DARMOWA DOSTAWA ! - ! Procesor AMD Ryzen™ 5 5600X TRAY - PACZKOMAT, POCZTA | 646 zł |
AMD Ryzen 5 5600X procesor 3,7 GHz 32 MB L3 100-000000065 | 632 zł |
Modyfikacje AMD Ryzen 5 Vermeer
Ceny na AMD Ryzen 5 Vermeer |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600 BOX | od 556 zł | 34 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600 MPK | od 629 zł | 1 oferta | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600 OEM | od 490 zł | 2 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X BOX | od 608 zł | 42 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X MPK | od 1 667 zł | 2 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Vermeer 5600X OEM | od 632 zł | 6 oferty |