Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 7600 GAMING OC 8G (GV-R76GAMING OC-8GD)
Zdjęcia 8 |
Gigabyte Radeon RX 7600 GAMING OC 8G |
|
Potężne rozwiązanie do gier klasy średniej 2021 firmy Gigabyte, które oferuje dobre fabryczne podkręcanie i wysoce wydajny system chłodzenia WindForce 3X z półpasywną cichą pracą. Zaprojektowany dla systemów gamingowych średniej klasy, zapewnia doskonałą wydajność na monitorach Full HD, odpowiednich do gier w rozdzielczości WQHD. Sercem Gigabyte Radeon RX 7600 GAMING OC 8G jest GPU Navi 33 XL z 2048 procesorami strumieniowymi.
GPU pracuje z częstotliwością 2755 MHz, ilość pamięci GDDR6 to 8 GB (18000 MHz, 128-bitowa magistrala). Modyfikacja od Gigabyte znacząco różni się od referencyjnej wersji zaprezentowanej przez Radeona: układ chłodzony jest przez WindForce CO z trzema aktywnymi wentylatorami, masywny radiator z dużą ilością rurek przewodzących ciepło oraz szeroką miedzianą podstawę. Sama płyta zajmuje prawie 2,5 gniazda płyty głównej, jej długość sięga 28 cm, a przy maksymalnym obciążeniu okruch ten zużywa około 200 W, dlatego zaleca się instalowanie go tylko w pełnowymiarowych obudowach z płytą główną formatu ATX i zasilaczem z moc co najmniej 550 W.
Dzięki zastosowaniu smaru grafenowego w łożyskach tulejowych, WindForce 3X może przejść w cichy tryb półpasywny, gdy GPU nie jest obciążone. W połączeniu z potężnym wielordzeniowym procesorem centralnym jest w stanie zapewnić niezmiennie wysoką liczbę klatek na sekundę we wszystkich popularnych projektach gier z lat 2015-2021 w rozdzielczości Full HD przy maksymalnych ustawieniach graficznych.
Gdy rozdzielczość zostanie zwiększona do Quad HD, średnia liczba klatek na sekundę spada do 45-50, a z powodu braku pamięci okresowo pojawiają się zacięcia i zawieszanie. Jeśli FPS-ów jest za mało, producent zaleca wyłączenie sprzętowego ray tracingu, obniżenie ustawień graficznych na średnie lub włączenie systemu sztucznej rozdzielczości AMD FidelityFX Super Resolution. Poza grami z powodzeniem może służyć do przyspieszania przetwarzania treści multimedialnych (korekta kolorów, nakładanie różnych efektów na zdjęcia/filmy), renderowania 3D z wykorzystaniem zasobów obliczeniowych GPU, rozwiązywania problemów z uczeniem maszynowym oraz kompresji wideo w wysokiej rozdzielczości do 8K wideo, w tym do kompresji w locie podczas strumieniowania gier. W przeciwieństwie do poprzednich generacji procesorów graficznych Radeon, jest przyjazny dla nowoczesnych kodeków AV-1 i może pochwalić się obecnością czterech portów wideo jednocześnie (jeden HDMI 2.1 + trzy DisplayPort 2.1), co upraszcza korzystanie z kombinacji wielu montowań.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Gigabyte 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Gigabyte.
Kup Gigabyte Radeon RX 7600 GAMING OC 8G
Wszystkie ceny 26 →Gigabyte Karta graficzna Radeon RX 7600 Gaming OC 8G 3 x wentylatory WINDF | 1 499 zł |
GIGABYTE Radeon RX 7600 GAMING OC - 8GB GDDR6 RAM - Karta graficzna | 1 417 zł |
Gigabyte Karta graficzna Radeon RX 7600 Gaming OC 8G GDDR6 128bit 2DP/2HDM | 1 314 zł |
Gigabyte Radeon RX 7600 GAMING OC 8GB GR-ATIP-GA-399 | 1 299 zł |
GIGABYTE Radeon RX 7600 Gaming OC 8G GDDR6 128bit 2DP/2HDMI GV-R76GAMING O | 1 356 zł |