Płyta główna ASRock B550 Pro4
Wideo 14Zdjęcia 6 |
Gamingowa płyta główna ATX ze średniej półki oparta na chipsecie AMD B550 2020. Wyposażony w gniazdo procesora AM4, obsługuje technologię sterowania oświetleniem LED ASRock Polychrome Sync. Różni się przystępną ceną i obecnością pełnego zestawu aktualnych interfejsów systemowych i peryferyjnych, w tym. PCI-E Gen 4.0. Gwarantowana kompatybilność z 4/6/8/12/16-rdzeniowymi procesorami Ryzen 3000 (Matisse/Matisse Refresh, 7 nm) i 4/6/8-rdzeniowymi procesorami APU Ryzen 4000 (Renoir, 7 nm).
Producent jest pozycjonowany jako produkt średniej kategorii cenowej, przeznaczony do tworzenia wielofunkcyjnych domowych i zrównoważonych konfiguracji do gier. Płyta główna ASRock B550 Pro4 jest wyposażona w cyfrowy 8-fazowy (6+2) podsystem zasilania procesora VRM z dużym aluminiowym radiatorem. Dzięki złączu PCI-E x16 wzmocnionemu stalową płytką bezproblemowo współpracuje z każdą wydajną dedykowaną kartą graficzną (w tym z ciężkimi i wielkogabarytowymi modelami flagowymi).
Obsługuje do 4 modułów DDR4 DIMM w trybie dwukanałowym, zapewniając imponującą maksymalną pojemność do 128 GB. Zapewniona jest instalacja dwóch dysków SSD M.2 (jeden z PCI-E Gen 4.0) oraz modułu Wi-Fi ze złączem Key E. Szybkie przetwarzanie ruchu w sieciach kablowych zapewnia kontroler Realtek RTL8111H GbE LAN. Aby wyświetlać obrazy z hybrydowych procesorów Ryzen, dostępne są analogowy port VGA D-Sub i cyfrowe złącze HDMI 2.1.
Kup ASRock B550 Pro4
Wszystkie ceny 19 →ASRock B550 PRO4 PL-AM4-ASR-039 | 539 zł |
Płyta główna ASROCK B550 Pro4 | 570 zł |
Płyta główna ASROCK B550 PRO4 Socket AM4 ATX | 658 zł |
Płyta główna ASROCK B550 Pro4 90-MXBCZ0-A0UAYZ | 564 zł |