Dysk twardy WD Blue WD10EZEX 1 TB 64/7200
Wideo 5 |
WD Blue WD10EZEX 1 TB 64/7200 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog WD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele WD.
Kup WD Blue WD10EZEX 1 TB 64/7200
Wszystkie ceny 16 →Western Digital WD10EZEX 35" 1000 GB Seria ATA III dysk twardy - dyski twa | 555 zł |
Dysk twardy Western Digital Blue 1TB 7200rpm 64MB WD10EZEX 3.5" SATAIII | 215 zł |
Western Digital HDD Blue 1TB 3,5'' 64MB SATAIII/7200rpm DHWDCWCT10BLUE1 | 244 zł |
WD Blue 1TB 7200RPM HD-35-WD-294 | 249 zł |
Dysk WD Blue 1TB 3.5" SATA HDD 7200 | 239 zł |
Niebieski
3,5-calowe terabajtowe dyski twarde WD Blue są dostępne w dwóch wersjach: WD10EZRZ z prędkością obrotową 5400 obr./min i WD10EZEX z prędkością obrotową 7200 obr./min. Pierwszy jest cichszy, chłodniejszy, ale też wolniejszy (do 150 MB/s), dlatego służy głównie jako pojemny magazyn plików uzupełniający dysk SSD. Drugi - WD10EZEX - jest głośniejszy, ale zauważalnie szybszy (do 180 MB/s), dlatego nadaje się do roli głównego i jedynego dysku, na którym zostanie zainstalowany system operacyjny, aplikacje i gry.
Zmieści się wszystko
Oczywiście WD10EZEX nie może się równać z dyskiem półprzewodnikowym, ale w przypadku ekstremalnie ograniczonego budżetu na budowę komputera, grzechem jest narzekać. W końcu dysk SSD nawet o pojemności 120 GB kosztuje więcej niż terabajtowy dysk twardy. A gry w ostatnich latach zaczęły „ważyć”, och, jak dużo. Na przykład GTA 5 i NBA 2K18 „ważą” 70 GB, podczas gdy Call of Duty World War II i Forza Horizon 3 — ponad 100 GB. W dzisiejszych czasach dysk twardy jest zdecydowanie niezastąpiony dla gracza.
Głos ludu
Oprócz serii Blue, firma WD oferuje również modele Red i Black, oba z przedłużoną gwarancją od dwóch do trzech lat. Pierwsza jest wolnoobrotowa 5400 obr./min z naciskiem na niezawodność przechowywania danych, a druga to wręcz przeciwnie, najszybsza 7200 obr./min i ponad 200 MB/s. Niemniej jednak, ze względu na najlepszy stosunek ceny, prędkości i pojemności, to właśnie WD Blue od wielu lat jest najpopularniejszym dyskiem twardym.
Modyfikacje WD Blue WD10EZEX
Ceny na WD Blue WD10EZEX |
---|---|---|---|---|
WD Blue WD5000AZLX 500 GB 32/7200 | od 227 zł | 6 oferty | ||
WD Blue WD10EZRZ 1 TB 64/5400 | od 230 zł | 3 oferty | ||
WD Blue WD10EZEX 1 TB 64/7200 | od 215 zł | 17 oferty | ||
WD Blue WD20EARZ 2 TB 64/5400 | od 278 zł | 26 oferty | ||
WD Blue WD20EZRZ 2 TB 64/5400 | od 240 zł | 5 oferty | ||
WD Blue WD20EZAZ 2 TB 256/5400 | od 312 zł | 1 oferta | ||
WD Blue WD20EZBX 2 TB 256/7200 | od 270 zł | 20 oferty | ||
WD Blue WD30EZAZ 3 TB 256/5400 | od 426 zł | 5 oferty | ||
WD Blue WD40EZAX 4 TB CMR | od 466 zł | 13 oferty | ||
WD Blue WD40EZAZ 4 TB SMR | od 536 zł | 1 oferta | ||
WD Blue WD60EZAX 6 TB CMR | od 824 zł | 6 oferty | ||
WD Blue WD60EZAZ 6 TB SMR | od 681 zł | 4 oferty | ||
WD Blue WD80EAZZ 8 TB 128/5640 | od 1 017 zł | 3 oferty | ||
WD Blue WD80EAAZ 8 TB 256/5640 | od 1 072 zł | 1 oferta |