Płyta główna ASRock B550M-HDV
Wideo 6Zdjęcia 6 |
Niedroga i kompaktowa płyta główna microATX 2020 z gniazdem AMD AM4 oparta na średniotonowym chipsecie AMD B550. Obsługuje procesory Ryzen 3000 (rdzenie Matisse/Matisse Refresh, 7 nm) i hybrydowe jednostki APU Ryzen 4000G (rdzeń Renoir, 7 nm). Jest pozycjonowany jako produkt podstawowej kategorii cenowej, przeznaczony do użytku w ramach konfiguracji do domowych komputerów osobistych o wielu zastosowaniach oraz systemów biurowych klasy podstawowej/średniej.
Może współpracować z dyskretnymi kartami graficznymi o wysokiej wydajności zainstalowanymi w gnieździe PCI-E x16. Jest w stanie wyprowadzać sygnał wideo z rdzenia graficznego AMD Radeon Vega wbudowanego w hybrydowe modele procesorów centralnych, dla których jest wyposażony w porty interfejsu analogowego (D-Sub) i dwa cyfrowe (DVI-D DL, HDMI 2.1). Może stać się podstawą podstawowej stacji roboczej lub budżetowego systemu do gier.
W przeciwieństwie do płyt głównych poprzedniej generacji opartych na chipsecie B450, ten model obsługuje szybki interfejs systemowy PCI-E Gen 4.0, który pozwala podwoić prędkość transferu danych dzięki szybkim dyskom SSD NVMe (jedno gniazdo M.2) i znacznie przyspieszyć ładowanie tekstur w niektórych modelach najnowszych kart graficznych do gier. Wyposażony w niezawodny 6-fazowy cyfrowy konwerter mocy mosfet o niskim RDS. Obsługuje instalację dwóch modułów RAM DDR4 o łącznej pojemności do 64 GB (2x32 GB).
Kup ASRock B550M-HDV
Wszystkie ceny 24 →ASRock Płyta główna B550M-HDV AM4 2DDR4 HDMI/DVI/D-SUB M.2 mATX KBASRAA7B5 | 310 zł |
Płyta główna ASRock B550M-HDV | 429 zł |
ASRock B550M-HDV PL-AM4-ASR-059 | 369 zł |
Płyta główna ASROCK B550M-HDV | 316 zł |
ASRock Płyta główna B550M-HDV AM4 2DDR4 HDMI/DVI/D-SUB M.2 mATX 54503 | 316 zł |