Płyta główna Asus TUF GAMING B550M-E (90MB17U0-M0EAY0)
Wideo 10Zdjęcia 9 |
Kompaktowa płyta główna micro-ATX wypuszczona na rynek w 2021 roku, przeznaczona do użytku w kompaktowych kompilacjach do gier opartych na procesorach AMD. Wyposażony w gniazdo procesora AMD AM4 i chipset średniego poziomu AMD B550, który jest przeznaczony do instalacji 4/6/8/12/16-rdzeniowych procesorów Ryzen z serii 3000, 4000 i 5000 z rdzeniami Matisse, Vermeer i Renoir. Płyta należy do klasy średniej i jest częścią rodziny produktów Asus The Ultimate Force, której wszyscy członkowie przechodzą rygorystyczne testy fabryczne i są przeznaczone do długotrwałego użytkowania.
Konstrukcja obwodów, jakość chłodzenia obwodów mocy i ogólne wyposażenie Asusa TUF GAMING B550M-E pozwalają zbudować na jego podstawie dość poważny komputer do gier lub stację roboczą z kartą graficzną na poziomie GeForce RTX 3080, 128 GB pamięci RAM DDR4 4800 MHz, parę dysków SSD M.2 i cztery dyski SATA3. W odróżnieniu od poprzednich generacji płyt głównych TUF, model ten obsługuje szybki interfejs PCI-E czwartej generacji, pozwalający na zastosowanie reaktywnych dysków SSD o prędkościach transferu danych od 5000 do 7500 MB/s.
Dzięki 2,5-gigabitowemu kontrolerowi Realtek LAN i modułom bezprzewodowym Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) i Bluetooth v 5.2, płyta ta z łatwością radzi sobie z intensywnym ruchem sieciowym. Gigabitowy adapter LAN firmy Realtek odpowiada za wysokie prędkości wymiany danych i niskie opóźnienia w bitwach sieciowych. Dodatkowo płyta główna wyposażona jest w złącze TPM do podłączenia kluczy szyfrujących, port COM oraz cztery złącza do montażu pasków RGB i ARGB.
Kup Asus TUF GAMING B550M-E
Wszystkie ceny 9 →ASUS TUF GAMING B550M-E PL-AM4-ASU-129 | 459 zł |
Płyta główna Asus TUF GAMING B550M-E | 579 zł |
ASUS TUF GAMING B550M-E | 548 zł |
Płyta Asus TUF GAMING B550M-E /AMD B550/SATA3/M.2/USB3.1/PCIe4.0/AM4/mATX | 591 zł |