Płyta główna Asus PRIME B550M-A/CSM (90MB14I0-M0EAYC)
Wideo 15Zdjęcia 8 |
Asus PRIME B550M-A/CSM to kompaktowa płyta główna firmy Asus z chipsetem Intel B760, wzmocnionym złączem karty graficznej i obsługą magistrali PCI-E 4.0 do instalacji dysków SSD M.2. część linii Prime, która koncentruje się na niezawodności zasilania, wydajności chłodzenia oraz zaawansowanych możliwościach sterowania i monitorowania. Ten model to wersja Enterprise z 36-miesięcznym wsparciem, dostarczająca powiadomienia o zakończeniu eksploatacji i zawiera oprogramowanie ASUS Control Center Express do zarządzania infrastrukturą IT.
Obsługuje większość procesorów AMD wydanych od 2017 do 2022 roku korzystających z popularnego gniazda AM4, z wyjątkiem najnowszych układów Ryzen z serii 7000 i 8000, które wymagają gniazda AM5. Za zasilanie systemu odpowiada podsystem hybrydowy z 8 fazami zasilania, ale bez zwykłego chłodzenia VRM. Układ płytki obejmuje 4 sloty na pamięć RAM DDR4 4866 MHz z obsługą profili XMP (maksymalna pojemność 128 GB).
Za przetwarzanie ruchu sieciowego odpowiada kontroler Realtek Gigabit LAN. Do montażu dysków służą cztery klasyczne złącza SATA3 i jedno złącze M.2 do kompaktowych dysków SSD. Jest jedno gniazdo na kartę graficzną. Na tylnym panelu znajduje się port HDMI 2.1 umożliwiający bezpośrednie podłączenie monitora do karty graficznej wbudowanej w procesor (jeśli taka występuje). Producent zaznacza, że przy tworzeniu płytki szczególną uwagę zwrócono na trwałość i jakość elementów podsystemu zasilania, co zapewnia jej wysoką niezawodność i minimalizację ewentualnych problemów dla użytkownika w całym okresie jej eksploatacji.
Ogólnie rzecz biorąc, płyta jest doskonałym wyborem jako niedrogie rozwiązanie dla podstawowego komputera domowego lub biurowego bez oddzielnej karty graficznej.Asus PRIME B550M-A/CSM posiada również pojedyncze gniazdo karty graficznej, a także oddzielne złącza HDMI 2.1 i Porty DisplayPort 1.4 do bezpośredniego podłączenia monitora do karty graficznej wbudowanej w procesor. Oprócz tego wszystkiego, co zostało powiedziane, producent stawia na trwałość urządzenia i wysoką jakość komponentów, które zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia problemów przez cały okres użytkowania płyty.
Kup Asus PRIME B550M-A/CSM
Wszystkie ceny 21 →ASUS PRIME B550M-A/CSM PL-AM4-ASU-197 | 399 zł |
Płyta główna ASUS Prime B550M-A/CSM | 375 zł |
Płyta główna ASUS PRIME B550M-A/CSM | 440 zł |
Płyta główna ASUS Prime B550M-A/CSM PRIME B550M-A CSM | 375 zł |
Modyfikacje Asus PRIME B550M-A/CSM
Ceny na Asus PRIME B550M-A/CSM |
---|---|---|---|---|
Asus PRIME B550M-A | od 378 zł | 21 oferta | ||
Asus PRIME B550M-A/CSM | od 375 zł | 21 oferta | ||
Asus PRIME B550M-A (WI-FI) | od 591 zł | 3 oferty |