Płyta główna Asus PRIME B760-PLUS (90MB1EF0-M1EAY0)
Zdjęcia 7 |
Asus PRIME B760-PLUS to płyta główna ATX firmy Asus ze zaktualizowanym zestawem funkcji i kompatybilnością z nowymi procesorami Intel, i jest idealnym wyborem dla osób poszukujących wszechstronnego rozwiązania w rozsądnej cenie. Mimo przynależności do serii Prime office, należy do średniej półki cenowej i może służyć jako baza pod domowy komputer, biurową maszynę drukującą, czy zbalansowany system do grania na poziomie podstawowym lub średnim.
Płyta wyposażona jest w gniazdo LGA 1700, które Intel wprowadził na rynek pod koniec 2021 roku. Oparty na chipsecie Intel B760 ze średniej półki, może być używany z procesorami z linii Intel Core, Pentium i Celeron 12. lub 13. generacji, w tym z modelami klasycznymi i hybrydowymi z rdzeniami P i E. Istotnym atutem urządzenia jest wysokiej jakości podsystem zasilania z dodatkowym chłodzeniem elementów zasilających oraz dedykowanym radiatorem strefy VRM, a także obecność pomocniczych radiatorów strefy M.2, które zapewniają stabilną pracę dysków SSD.
Biorąc pod uwagę pokrewieństwo z seriami TUF i ROG Strix, ta płyta główna odziedziczyła pewne narzędzia do optymalizacji i przetaktowywania. W szczególności warto zwrócić uwagę na obsługę inteligentnego systemu sterowania chłodzeniem Fan Xpert 4, autorskie rozwiązania Asusa w zakresie akceleracji pamięci (Enhanced Memory Profile II i ASUS OptiMem II), a także liczne gniazda do instalacji układów chłodzenia cieczą i taśmy LED.
Lista dostępnych gniazd obejmuje cztery gniazda do instalacji modułów pamięci DDR5 (maksymalna częstotliwość 7200 MHz, pojemność nie większa niż 128 GB), trzy gniazda M.2 z obsługą szybkiego interfejsu PCI-E 4.0, a także cztery porty dla dysków SATA3 oraz złącze do instalacji kart graficznych (klasa PCI-Express 5.0). Dzięki dedykowanym portom HDMI 2.1, VGA i DisplayPort 1.4 płyta może przesyłać strumieniowo z wbudowanego procesora graficznego procesora.
Kup Asus PRIME B760-PLUS
ASUS Prime B760-PLUS Płyta główna Intel LGA 1700 ATX DDR5 PCIe 50 3 gniazd | 650 zł |
ASUS PRIME B760-PLUS PL-S1700-ASU-143 | 659 zł |
Płyta główna Asus PRIME B760-PLUS | 658 zł |
ASUS PRIME B760-PLUS (Socket 1700/B760/DDR5/S-ATA 6Gb/s/ATX) | 649 zł |
Modyfikacje Asus PRIME B760-PLUS
Ceny na Asus PRIME B760-PLUS |
---|---|---|---|---|
Asus PRIME B760-PLUS D4 | od 511 zł | 13 oferty | ||
Asus PRIME B760-PLUS | od 649 zł | 5 oferty |