Smartfon Apple iPhone Xr 128 GB
Wideo 55Zdjęcia 31 |
Najmłodszy egzemplarz drugiej generacji „iPhone'ów” z prefiksem „X” jest nieco uproszczony ze względu na dostępność dla większego grona osób, lecz bez najmniejszych kompromisów w zakresie wydajności. Pod maską smartfon ma potężny sześciordzeniowy Apple A12 Bionic, wyprodukowany w technologii procesowej 7 nm, z którym tylko nieliczni rywale mogą konkurować na równych zasadach.
Wraz z nim wewnątrz szklanej „kanapki” Apple iPhone Xr umieszczono 3 GB RAM-u i 128 GB pamięci nieulotnej. Jak zwykle, pojemność standardowej pamięci nie podlega rozszerzeniu. Ekran LCD gadżetu, rozciągnięty o przekątnej 6,1 cala, wyświetla obraz w nietypowej rozdzielczości 1791x828 pikseli, co jednak jest typowe dla wielu iPhone'ów. Jako jasny punkt wyróżnia się na nim „dekolt” pod aparat do selfie 7 Mpx i czujniki FaceID.
Tradycyjnie mocną stroną gadżetu mobilnego są umiejętności fotograficzne, które reprezentuje tylny aparat 12 Mpx z optyką o wysokiej aperturze f/1.8, optycznym systemem stabilizacji obrazu i obsługą nagrywania wideo 4K z prędkością 60 kl./s. Wśród innych cech modelu jest szybkie i bezprzewodowe ładowanie baterii, wbudowany chip NFC i ochrona przed wilgocią zgodnie z wymaganiami normy IP67.
Kup Apple iPhone Xr 128 GB
Wszystkie ceny 6 →Sprawdź odpowiednie szczegóły u doradcy sklepu!
Apple iPhone XR White 128GB Smartfon - Stan Dobry | 1 049 zł |
Apple iPhone XR White 128GB Smartfon - Stan Bardzo Dobry | 1 149 zł |
Apple iPhone XR Coral 128GB Smartfon - Stan Dobry | 1 049 zł |
Apple iPhone XR Blue 128GB Smartfon - Stan Bardzo Dobry | 1 149 zł |
Apple iPhone XR Black 128GB Smartfon - Stan Jak Nowy | 1 299 zł |
Apple iPhone XR Black 128GB Smartfon - Stan Dobry | 1 049 zł |
Najpopularniejszy smartfon 2019 roku
Lekka wersja flagowego iPhone'a z 2018 roku nie była najbardziej udaną próbą zrobienia niedrogiego iPhone'a. Choćby dlatego, że starsze wersje okazały się być droższe niż te zwykle. Jednak rzecz, którą udało się zrobić dobrze - to dalsze wzmocnienie analogii Apple = monobrew. Lecz kilka lat po premierze nastawienie do iPhone'a Xr się zmieniło. Pomimo wypuszczenia kilku nowocześniejszych telefonów od Apple, stary Xr zajmuje pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży dzięki swojej przystępnej cenie, kompaktowym rozmiarom i wydajnemu wypełnieniu.
Tańsze nie znaczy gorsze
W rezultacie najnowszy procesor Apple A12 okazał się nieco gorszy pod względem wydajności i energooszczędności od flagowego Apple A13. Przynajmniej w codziennym użytkowaniu - użytkownik nie odczuje znaczącej różnicy. Ponadto iPhone Xr może pochwalić się jedną z najlepszych wskaźników autonomiczności w całej linii iPhone'ów - pomimo niewielkiej pojemności akumulator smartfona zapewnia do 16 godzin pracy przy ciągłym użytkowaniu sieci społecznościowych i przeglądaniu wideo. W trybie oszczędzania urządzenie potrafi pracować do dwóch dni. Biorąc pod uwagę, że szybkie ładowanie ładuje baterię dokładnie o połowę w 30 minut, lekki iPhone Xr nieco wyprzedza starsze modele pod względem autonomii. Dla wielu fanów firmy jest to ważniejsze niż dodatkowe cale wyświetlacza. Pojedynczy aparat również wypada lepiej niż iPhone Xs Max, po prostu pojedynczy moduł nie zapewniał takich możliwości do wykonania zdjęć portretowych. Pełnowartościowy Face ID, NFC i wysokiej jakości obudowa z ochroną przed wilgocią nie dają powodu, aby stwierdzić, że tańsze to znaczy gorsze. Chyba że wyświetlacz w nim nie jest taki fajny, lecz ta różnica jest uderzająca tylko w bezpośrednim porównaniu z innymi flagowcami Apple.
Odpowiedni rozmiar i odważna kolorystyka
Trzecią wadą, która ostatecznie okazała się plusem, jest konstrukcja i wymiary. Na początku prawie wszyscy to krytykowali, co to za feeria barw, gdzie jest klasyczna czerń, biel i złoto? W efekcie klasyczne kolory stały się nudne, a na ich tle kolorowy iPhone Xr okazał się powiewem świeżego powietrza, który przyciągnął uwagę młodych ludzi. Na dodatek iPhone Xr nie zdążył wpaść w gigantomanię. Wyświetlacz IPS urósł do 6,1 cala, lecz wymiary urządzenia pozostawały w rozsądnych granicach, ułatwiając obsługę urządzenia.
Inteligentny tryb kontroli przysłony i rozmycia na zdjęciach. Umożliwia zmianę poziomu i intensywności efektu bokeh. Szeroka gama kolorów obudowy. Smartfon posiada tylko jeden aparat główny. Ulepszony FaceID pozwala na dokonywanie płatności przy użyciu skanowania twarzy + uniwersalne logowanie do aplikacji lub kont, lub przy użyciu twarzy (bez konieczności podawania nazwy użytkownika i hasła). W przeciwieństwie do iPhone'a Xs i iPhone'a Xs Max, ramka jest wykonana z aluminium (dwa ostatnie to ramki stalowe) + jeden aparat główny zamiast dwóch.
Warianty iPhone Xr 128GB ( 1 SIM / 2 SIM):
- MT1D2 - 2 karty SIM 128 GB, czerwony (Red Edition)
- MRYE2 - 128GB, 1 SIM, czerwony (Red Edition)
- MT192 - 128 GB 2 SIM Czarny
- MRY92 - 128 GB, 1 SIM, czarny
- MT1G2 - 128 GB 2 SIM niebieski
- MRYH2 - 128GB, 1 SIM, niebieski
- MT1F2 - 128 GB 2 karty SIM Czerwony
- MRYG2 - 128GB, 1 SIM, czerwony
- MT1A2 - 128 GB, 2 karty SIM, biały
- MRYD2 - 128GB, 1 SIM, biały
- MT1E2 - 128 GB 2 SIM Żółty
- MRYF2 - 128GB 1 SIM Żółty
Modyfikacje Apple iPhone Xr
Ceny na Apple iPhone Xr |
---|---|---|---|---|
Apple iPhone Xr 64 GB | od 880 zł | 31 oferta | ||
Apple iPhone Xr 64 GB / 2 SIM | od 1 565 zł | 4 oferty | ||
Apple iPhone Xr 128 GB | od 1 049 zł | 6 oferty |