Procesor Intel Core i5 Alder Lake i5-12600K BOX (BX8071512600K)
Wideo 12 |
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600K BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i5 Alder Lake i5-12600K BOX
Wszystkie ceny 25 →Intel BX8071512600K Procesor 37GHz Turboboost 49GHz | 859 zł |
Procesor Intel Core i5-12600K 3.7GHz/20MB (BX8071512600K) s1700 BOX | 1 062 zł |
Intel Core i5-12600K Alder Lake Procesor - 10 rdzeni - 3.7 GHz - Intel LGA | 919 zł |
Intel Procesor Core i5-12600 K BOX 3,7GHz, LGA1700 CPINLZ512600K00 | 863 zł |
Procesor Intel Core i5-12600K BX8071512600KSRL4T | 1 349 zł |
Uproszczony procesor kryształowego jeziora olchowego
W przeciwieństwie do nowszych chipów Core i7 i Core i9, procesory Core i5 są zbudowane wokół uproszczonej, mniejszej matrycy Alder Lake. Z tego powodu nasz testowy Core i5-12600K ma na pokładzie tylko 6 wysokowydajnych rdzeni, obsługujących 12 wątków logicznych i 4 dodatkowe energooszczędne rdzenie. Te pierwsze potrafią rozpędzić się do 4,9 GHz, a drugie do 3,6 GHz. Głównym rywalem nowej pozycji z obozu AMD jest 12-wątkowy procesor Ryzen 5 5600X oparty na architekturze Zen 3.
Nieco szybszy Ryzen 5 5600X
W syntetycznych testach CPU-Z i Cinebench nowy produkt Intela dosłownie odstaje od Ryzena 5 5600X o pół obudowy – w większości pomiarów przewaga wynosi 2 – 3%. W grach Core i5-12600K i Ryzen 5 5600X wykazują prawie taką samą wydajność. Niewiele różni się również poziom zużycia energii. I to świetnie, bo starsze Core i9 z rodziny Alder Lake okazały się wręcz żarłoczne. Biorąc wszystko pod uwagę, nowy układ Intela może wywołać wiele emocji wśród graczy i ludzi, którzy potrzebują dość wydajnego i nowoczesnego komputera do swojej pracy.
Nowy procesor - nowa płyta główna
Cena będzie odgrywać kluczową rolę w tej rywalizacji między Ryzenem 5 a Core i5. Teraz w krajowej sprzedaży detalicznej dla obu procesorów pytają plus lub minus te same 400 USD. Na korzyść Ryzena przemawia fakt, że ten procesor może być używany z płytami głównymi na starym, dobrym gnieździe AM4. Do pracy z Core i5-12600K potrzebna będzie nowa płyta główna na gnieździe LGA1700. I są drogie. Jeśli chodzi o wykorzystanie pamięci DDR5, to jak na razie nie ma z tego żadnych szczególnych korzyści – większość syntetycznych testów w porównaniu z DDR4 uzyskała wzrost wydajności dosłownie o 2 – 3%. Dla procesora na poziomie Core i5 jest to teraz zbyteczne.
Modyfikacje Intel Core i5 Alder Lake
Ceny na Intel Core i5 Alder Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400 BOX | od 689 zł | 30 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400 OEM | od 662 zł | 6 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400F BOX | od 552 zł | 30 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400F OEM | od 551 zł | 6 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400T OEM | od 957 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12500 BOX | od 869 zł | 17 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12500 OEM | od 888 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12500T OEM | od 1 095 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600 BOX | od 1 167 zł | 19 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600 OEM | od 1 123 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600K BOX | od 859 zł | 25 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600KF BOX | od 582 zł | 20 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600KF OEM | od 730 zł | 4 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600K OEM | od 1 041 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600T OEM | od 1 417 zł | 1 oferta |