Karta graficzna PowerColor Radeon RX 7600 Fighter (RX 7600 8G-F)
Zdjęcia 6 |
PowerColor Radeon RX 7600 Fighter |
|
Podstawowa kompaktowa karta graficzna firmy PowerColor oparta na progresywnej architekturze RDNA 3, która została wprowadzona w 2023 roku. Jest to zaawansowany technologicznie zamiennik poprzednich podstawowych procesorów graficznych Radeon - RX 6600 i RX 6600 XT. Głównym celem jest zaspokojenie potrzeb graczy preferujących gry w rozdzielczości 1080p. Poradzi sobie również z grami w rozdzielczości 1440p, jednak ze względu na ograniczoną ilość pamięci wynoszącą 8 GB, użytkownik będzie musiał obniżyć ustawienia grafiki i znosić kilka zacięć i zacięć.
Według testów gier i testów syntetycznych, KCh 7600 przewyższa swojego bezpośredniego poprzednika, Radeona RX 6600: w zależności od gry, wersji DirectX i ustawień graficznych różnica w wydajności może sięgać 30%. Dlatego bardziej poprawne byłoby uznanie go za zamiennik mocniejszych kart graficznych Radeon poprzedniej generacji - RX 6600 XT i RX 6650 XT. Jest częścią linii Fighter, w której inżynierowie PowerColor skupiają się nie na wyglądzie, ale na jakości chłodzenia i dodatkowych funkcjach.
Oparty na układzie Navi 33 XL z 33 jednostkami wykonawczymi RDNA 3 i 2048 procesorami strumieniowymi. GPU pracuje z częstotliwością 2655 MHz. Pojemność pamięci to 8 GB GDDR6, pamięć pracuje z częstotliwością 18000 MHz, maksymalna przepustowość pamięci sięga 288 GB/s. Modyfikacja od PowerColor zasadniczo odpowiada referencyjnej wersji od AMD/Radeon: stosunkowo niewielka płytka drukowana jest objęta standardowym dwuszczelinowym systemem chłodzenia z parą gramofonów, miedzianą podstawą i wiązką rurek cieplnych.
To sprawia, że idealnie nadaje się do kompaktowych zestawów do gier, które nie mieszczą gigantycznych 2-kilogramowych kart graficznych NVIDIA RTX. Jednocześnie RX 7600 pobiera około 170 W, a do jego zasilenia wystarczy jedno 8-pinowe złącze podłączone do zasilacza o mocy 550 W. Ponadto jest wyposażony w 4 porty wideo (jeden HDMI 2.1 + trzy DisplayPort 1.4) i obsługuje specyfikację AV-1, co powinno spodobać się montażystom wideo, streamerom, blogerom i innym twórcom treści wideo.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog PowerColor 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele PowerColor.
Kup PowerColor Radeon RX 7600 Fighter
Wszystkie ceny 13 →Powercolor Radeon RX 7600 myśliwiec 8 GB GDDR6/PCI Express 40/2655MHz/1800 | 1 570 zł |
PowerColor Radeon RX 7600 Fighter - 8GB GDDR6 RAM - Karta graficzna | 1 319 zł |
PowerColor Radeon RX 7600 Fighter 8GB GDDR6 GR-ATIP-PWC-096 | 1 279 zł |
Karta graficzna POWERCOLOR Radeon RX 7600 Fighter 8GB | 1 250 zł |
Karta graficzna POWERCOLOR Radeon RX 7600 Fighter 8GB | 1 250 zł |