Karta graficzna Sapphire Radeon RX 7600 PULSE (11324-01-20G)
Zdjęcia 8 |
Sapphire Radeon RX 7600 PULSE |
|
Nowoczesna podstawowa karta graficzna z 8 GB VRAM wydana przez firmę Sapphire w 2023 roku. Jest to zaawansowany technologicznie zamiennik poprzednich podstawowych procesorów graficznych Radeon RT 6600 i 6600 XT. Zaprojektowany dla graczy preferujących rozdzielczość 1080p. Nadaje się do gier w rozdzielczości 1440p, jeśli użytkownik jest skłonny znosić małe zawieszanie się i zacinanie.
Zawarte w linii Sapphire Pulse z naciskiem na możliwości przetaktowywania i wydajne chłodzenie. Sapphire Radeon RX 7600 PULSE bazuje na układzie Navi 33 XL z 2048 procesorami strumieniowymi. Karta graficzna jest fabrycznie lekko podkręcona do 2755 MHz, co powoduje, że karta zużywa więcej energii niż większość innych konstrukcji Radeon RX 7600. Ilość pamięci GDDR6 to 8 GB, pamięć pracuje z częstotliwością 18000 MHz, a 128-bitowa autobus służy do komunikacji.
System chłodzenia składa się z dwóch 80-milimetrowych wentylatorów o zmiennej rotacji, kompozytowej miedzianej rurki cieplnej i masywnego radiatora. Zapewnia efektywne chłodzenie procesora graficznego i pamięci, jednocześnie generując minimum hałasu. Według producenta, w grach na maksymalnych ustawieniach graficznych z rozdzielczością Full HD, ten GPU generuje średnio od 60 do 90 klatek na sekundę, gwarantując płynną i przyjemną rozgrywkę.
Przewyższa swojego poprzednika, Radeona RX 6600, o prawie 30% w testach czystej mocy. Jej głównym konkurentem jest GeForce RTX 4060, którego kluczowymi cechami są nowe rdzenie do sprzętowego śledzenia oświetlenia oraz technologia DLSS. Należy zauważyć, że RX 7600 doskonale nadaje się do modyfikowania starszych komputerów z obsługą DirectX 11, podczas gdy procesory graficzne NVIDIA są bardziej skoncentrowane na bardziej nowoczesnych komputerach do gier z PCI-E 4.0, DirectX 12 i większą ilością pamięci, więc warunkowy RTX 4060 jest lepszy w połączeniu z DX12 i ray tracingiem. Również w arsenale urządzenia zadeklarowano obsługę magistrali PCIe 4.0 i kodeka AV-1, dzięki czemu ten GPU może spodobać się edytorom wideo, streamerom, blogerom i innym twórcom treści wideo. Dodatkowym bonusem są 4 wolne porty wideo (jeden HDMI 2.1 + trzy DisplayPort 1.4) do podłączenia zewnętrznych monitorów.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Sapphire 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Sapphire.
Kup Sapphire Radeon RX 7600 PULSE
Wszystkie ceny 16 →Karta graficzna Sapphire Pulse 11324-01-20G AMD Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 | 1 234 zł |
Sapphire Radeon RX 7600 Pulse - 8GB GDDR6 RAM - Karta graficzna | 1 319 zł |
Sapphire Technology Karta graficzna Radeon RX 7600 Gaming OC 8G GDDR6 128b | 1 278 zł |
Sapphire Radeon RX 7600 Pulse 8GB OC GR-ATIP-SAP-448 | 1 239 zł |
Karta graficzna SAPPHIRE Radeon RX 7600 Pulse 8GB | 1 229 zł |