Procesor Intel Core i5 Alder Lake i5-12400F BOX
Wideo 12 |
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400F BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i5 Alder Lake i5-12400F BOX
Wszystkie ceny 22 →Intel Core i5-12400F 12 generacji komputer stacjonarny taktowanie bazowe 2 | 565 zł |
Procesor Intel Core i5-12400F 2.5GHz/18MB (BX8071512400F) s1700 BOX | 676 zł |
Intel Procesor Core i5-12400 F BOX 2,5GHz, LGA1700 CPINLZ512400F00 | 591 zł |
Procesor INTEL Core i5-12400F | 579 zł |
Procesor Intel Core i5-12400F BX8071512400FSRL5Z | 849 zł |
Intel Core i5-12400F to procesor z 6 rdzeniami, 12 wątkami i najwyższym do tej pory IPC. Oznacza to liczbę instrukcji wykonywanych na cykl zegara, czyli wydajność pojedynczego rdzenia. To sprawia, że i5-12400F jest najlepszym sześciordzeniowym rdzeniem do gier. Tylko trzy razy droższy ośmiordzeniowy Ryzen 7 5800X3D daje więcej FPS-ów.
Nie ma jednak dodatkowych energooszczędnych rdzeni – to już przywilej starszego 12600K. Nie ma też zintegrowanej karty graficznej: jeśli potrzebujesz UHD 730, poszukaj 12400 bez indeksu F. Ale jest szybka magistrala PCIe 5.0 dla dyskretnej karty graficznej, która pozwala na korzystanie z RX 6500, RX 6600 lub RTX 3050 z wąskim interfejsem x4 i x8 bez utraty FPS.
Przy standardowym TDP wynoszącym 65 W procesor jest wielowątkowy i pracuje tylko z częstotliwością 2,5 GHz. Ale jeśli płyta główna może odblokować limit mocy, częstotliwość wzrośnie do 4,4 GHz, podobnie jak rozpraszanie ciepła do 117 watów. Całkowita ilość pamięci podręcznej L2 + L3 to 25 MB. Obsługiwane są oba standardy pamięci RAM: DDR4-3200 i DDR5-4800.
Modyfikacje Intel Core i5 Alder Lake
Ceny na Intel Core i5 Alder Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400 BOX | od 689 zł | 21 oferta | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400 OEM | od 682 zł | 4 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400F BOX | od 565 zł | 22 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12400F OEM | od 551 zł | 4 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12500 BOX | od 861 zł | 12 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12500 OEM | od 900 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12500T OEM | od 1 095 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600 BOX | od 1 168 zł | 17 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600 OEM | od 1 198 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600K BOX | od 859 zł | 22 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600KF BOX | od 582 zł | 21 oferta | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600KF OEM | od 730 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600K OEM | od 904 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Alder Lake i5-12600T OEM | od 1 551 zł | 1 oferta |