Procesor Intel Core i3 Comet Lake i3-10100 OEM (CM8070104291317)
Wideo 10Zdjęcia 2 |
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100 OEM |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i3 Comet Lake i3-10100 OEM
Procesor Intel Core i3-10100, 3.6 GHz, 6 MB, OEM (CM8070104291317) | 447 zł |
Intel Core i3-10100 procesor 3,6 GHz 6 MB Smart Cache CM8070104291317 | 474 zł |
Procesor Intel Core i3-10100 ( 6MB, 4x 4.3GHz) CM8070104291317 | 459 zł |
Naprawdę produktywny „pracownik budżetowy”
Intel przez długi czas przejmował się linią Core i3, zostawiając dla niej praktycznie skrawki. Ale wraz z pojawieniem się młodszych układów Ryzen, Intel zaczął się poruszać, najpierw dodając najmłodsze procesory, najpierw 4 fizyczne rdzenie, a następnie pełnoprawne Turbo Boost. Wraz z nadejściem dziesiątej generacji Core i3 zaprzyjaźnił się z wielowątkowością, wyrósł ze spodni i zbliżył się do Core i5, a nawet Core i7 siódmej generacji.
Pełna wielowątkowość
Teraz ma 4 rdzenie fizyczne i 4 wirtualne, które pracują z nominalną częstotliwością 3,6 GHz i mogą być automatycznie podkręcane do 4,3 GHz. Dzięki dodatkowym rdzeniom w większości testów syntetycznych omija swojego poprzednika o 20-30%. To są świetne wyniki. W niektórych programach, takich jak Davinci Resolve Studio, różnica w wydajności sięga bardzo nieprzyzwoitych 50%. Jednocześnie w oprogramowaniu od Adobe (mówimy o Photoshopie i Premiere Pro 2020), wręcz przeciwnie, opóźnienie zmniejsza się do kilku procent.
Działa na każdy grosz, ale
Ogólnie Intel okazał się naprawdę udanym procesorem na poziomie podstawowym, ale z jednym ale. Raczej dwoma. Pierwszy to poprzednik Core i3-9100F, który choć nie tak szybki (i to na starym gnieździe), sporo stracił na cenie i kosztuje teraz prawie połowę ceny. To jest główna trudność przy obiektywnej ocenie nowych procesorów, zawsze trzeba spojrzeć wstecz na poprzednie modele, które czasami można znaleźć po okazyjnych cenach. Drugi ale - ten sam Ryzen 3300X, wyprzedzający naszego bohatera o 10 - 15% w prawie wszystkich testach rzeczywistych i syntetycznych. Ale Core i3-10100 zużywa nieco mniej energii i ma zintegrowaną grafikę na pokładzie, co jest przydatne podczas montażu niedrogich komputerów do podstawowych zadań. A z punktu widzenia niedawno wydanych procesorów cena za to wygląda bardziej niż uzasadniona.
Modyfikacje Intel Core i3 Comet Lake
Ceny na Intel Core i3 Comet Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100 BOX | od 409 zł | 26 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100 OEM | od 447 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F BOX | od 288 zł | 24 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F OEM | od 264 zł | 5 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10300 BOX | od 352 zł | 5 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10320 BOX | od 827 zł | 9 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10320 OEM | od 827 zł | 4 oferty |