Procesor Intel Pentium Alder Lake G7400 OEM (CM8071504651605)
Wideo 8 | 404 zł Kup! DARMOWA DOSTAWA ! - ! INTEL Pentium G7400 3.7GHz LGA1700 6M Cache Tray CPUwww.net-s.plDostawa: w Polsce Złóż skargę |
Intel Pentium Alder Lake G7400 OEM |
|
Niedrogi dwurdzeniowy/czterowątkowy procesor z rodziny Intel Pentium 12. generacji oparty na mikroarchitekturze Alder Lake (10 nm). Przeznaczony do instalacji w płytach głównych z gniazdem Intel LGA 1700 opartym na chipsetach Intel H610 lub Intel B660 klasy podstawowej. Procesor wyposażony jest w dwa rdzenie klasy wydajności ze stałą częstotliwością zegara i możliwością jednoczesnego przetwarzania wielu wątków obliczeniowych.
W hierarchii rodziny Alder Lake znajduje się pomiędzy ultrabudżetowymi układami biurowymi Celeron, które nie obsługują automatycznego przetaktowywania z technologią Hyper Threading, a solidnymi czterordzeniowymi układami Core i3. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, Intel Pentium 12. generacji obsługuje zarówno konwencjonalną pamięć RAM DDR4 o maksymalnej częstotliwości 3200 MHz, jak i pamięć DDR5 o maksymalnej częstotliwości do 4800 MHz.
Maksymalna możliwa ilość zainstalowanej pamięci RAM to 128 GB. To sprawia, że modele Pentium są dobrym wyborem do tworzenia wszechstronnych systemów biurowych do przetwarzania tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, treści internetowych i prezentacji. Wykazują przyzwoity poziom wydajności w przeglądarkach, komunikatorach internetowych i oprogramowaniu multimedialnym. A dzięki obecności zintegrowanego rdzenia wideo mogą zaoszczędzić na zakupie dyskretnej karty graficznej.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Modyfikacje Intel Pentium Alder Lake
Ceny na Intel Pentium Alder Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Pentium Alder Lake G7400 BOX | od 411 zł | 9 oferty | ||
Intel Pentium Alder Lake G7400 OEM | od 404 zł | 1 oferta | ||
Intel Pentium Alder Lake G7400T OEM | od 500 zł | 1 oferta |