Procesor Intel Core i5 Comet Lake i5-10400 BOX
Wideo 13Zdjęcia 2 |
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400 BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i5 Comet Lake i5-10400 BOX
Wszystkie ceny 20 →Intel Core i5-10400 Comet Lake Procesor - 6 rdzeni - 2.9 GHz - Intel LGA12 | 528 zł |
Intel Procesor Core i5-10400 BOX 2,9GHz, LGA1200 CPINLZ510400000 | 587 zł |
Intel Core i5-10400 PR-IN12I5-INT-002 | 556 zł |
Procesor INTEL Core i5-10400 | 554 zł |
Intel Procesor Core i5-10400 BOX 2,9GHz, LGA1200 53440 | 610 zł |
Po co płacić więcej?
Core i5-10400 to prawdopodobnie najciekawszy procesor z rodziny Comet Lake. I nie jest to zaskakujące, ponieważ jego poprzednik, i5-9400, wyglądał jak najciekawszy układ w linii poprzedniej generacji. Nowość ma te same 6 fizycznych rdzeni, które pracują z nominalną częstotliwością 2,9 GHz, ale wzrosła maksymalna prędkość w doładowaniu turbo, jest więcej pamięci podręcznej trzeciego poziomu (12 MB w porównaniu z 9 MB) i, co najważniejsze, 6 fizycznych rdzeni dodano 6 wirtualnych.
Obsługa technologii Hyper-Threading
W testach Core i5-10400 wykazał namacalną przewagę nad rozwiązaniem poprzedniej generacji, dzięki obsłudze dwukrotnie większej liczby wątków. Pomimo obecności Hyper-Threading, jego wskaźniki temperatury są na akceptowalnym poziomie poniżej SVO, między innymi ze względu na niską częstotliwość przy maksymalnym obciążeniu. Ale Turbo Boost, który dobrze spisał się w starszych modelach, działa tutaj bardziej miękko i rzadko utrzymuje procesor na maksymalnej częstotliwości.
Optymalny procesor dla komputera do gier średniej klasy
A co z AMD? Zarówno pod względem cech, jak i pozycjonowania, nowy produkt Intela jest jakby stworzony, by walczyć z Ryzenem 5 3600. I wiecie co? Jeśli w zeszłym i przedostatnim, procesory z niebieskiego obozu, szczerze mówiąc, nie błyszczały, teraz możemy mówić o plus minus równych siłach. W grach i5-10400 wyprzedza Ryzen 5 3600 o 4 - 7%, w aplikacjach wymagających dużej ilości zasobów pozostaje w tyle o 8 - 12%. Intel na starcie sprzedawany jest trochę drożej, ale samoregulacja cen to tylko kwestia czasu. Dlatego w przypadku komputera do gier średniej klasy jest to prawie idealny procesor, ale w przypadku komputera roboczego wolelibyśmy Ryzen 3600.
Modyfikacje Intel Core i5 Comet Lake
Ceny na Intel Core i5 Comet Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400 BOX | od 528 zł | 20 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400 OEM | od 572 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400F BOX | od 425 zł | 25 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400F OEM | od 469 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10500 BOX | od 662 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10500 OEM | od 1 087 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600 BOX | od 1 199 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600K BOX | od 672 zł | 10 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600KF BOX | od 490 zł | 9 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600KF OEM | od 488 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600K OEM | od 1 085 zł | 2 oferty |