Procesor Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700K BOX (BX8071513700K)
Wideo 15Zdjęcia 4 |
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700K BOX |
|
Prawie topowy 16-rdzeniowy procesor, pokazany jesienią 2022 roku w ramach prezentacji 13. generacji procesorów Intela o kryptonimie Raptor Lake. Wyprodukowany w zoptymalizowanym procesie 10 nm i przeznaczony do montażu na płytach głównych LGA 1700. Należy do wyższego segmentu cenowego, przeznaczony dla wymagających graczy, streamerów, koderów, specjalistów od efektów wizualnych i innych kategorii konsumentów, którzy potrzebują naprawdę mocnego, ale niezbyt drogiego procesora.
Cechą charakterystyczną modelu jest zastosowanie architektury hybrydowej, w której rdzenie podzielono na 2 grupy: wysokowydajny Raptor Cove oraz pomocniczy, energooszczędny Gracemont. Ci pierwsi zajmują się poważnymi zadaniami komputerowymi, drudzy pracują na haczyku przy rozwiązywaniu prostych zadań w tle. Core i7-13700K składa się z tych 16 rdzeni (8P + 8E) taktowanych z częstotliwością od 2,5 GHz do 3,4 GHz i automatycznie podkręcanych do 5,4 GHz (technologia TurboBoost Max 3.0).
Technologia Hyper-Threading jest obsługiwana tylko przez rdzenie typu P. Unikalną cechą układu jest jego zdolność do pracy zarówno z pamięcią RAM DDR4, jak i bardziej nowoczesną pamięcią RAM DDR5. Maksymalna częstotliwość zegara dla DDR4 wynosi 3200 MHz, dla DDR5 - 5600 MHz. Maksymalna ilość pamięci RAM może wynosić 128 GB. Procesor przeznaczony jest do montażu na płycie głównej z gniazdem Socket 1700, która jest również kompatybilna z procesorami Intel 12. generacji. W trybie maksymalnego obciążenia deklarowane rozpraszanie mocy to imponujące 253 W, więc w parze z chipem wymagany jest mocny zasilacz i wysokiej jakości układ chłodzenia.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700K BOX
Wszystkie ceny 34 →Intel BX8071513700 Core i7-13700 Procesor 30 MB Smart Cache Box | 1 809 zł |
Procesor Intel Core i7-13700K 3.4GHz/30MB (BX8071513700K) s1700 BOX | 2 037 zł |
Intel Procesor Core i7-13700 K BOX 3,4GHz, LGA1700 CPINLZ713700K00 | 1 810 zł |
Procesor Intel Core i7-13700K BX8071513700KSRMB8 | 2 249 zł |
Intel Core i7-13700K PR-IN17I7-INT-009 | 1 799 zł |
Modyfikacje Intel Core i7 Raptor Lake
Ceny na Intel Core i7 Raptor Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700 BOX | od 1 320 zł | 28 oferty | ||
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700 OEM | od 1 580 zł | 28 oferty | ||
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700F BOX | od 1 540 zł | 25 oferty | ||
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700F OEM | od 1 712 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700K BOX | od 1 340 zł | 35 oferty | ||
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700KF BOX | od 1 400 zł | 28 oferty | ||
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700KF OEM | od 1 974 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700K OEM | od 1 895 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i7 Raptor Lake i7-13700T OEM | od 2 017 zł | 2 oferty |