Procesor Intel Core i5 Comet Lake i5-10600K BOX
Wideo 13Zdjęcia 2 |
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600K BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i5 Comet Lake i5-10600K BOX
Wszystkie ceny 9 →Procesor Intel Core i5-10600K, 4.1 GHz, 12 MB, BOX (BX8070110600K) | 672 zł |
Intel Core i5-10600K procesor 4,1 GHz 12 MB Smart Cache BX8070110600K | 754 zł |
Procesor Intel® Core™ I5-10600K (12M Cache, up to 4.80 GHz) | 762 zł |
Procesor Intel® Core™ I5-10600K (12M Cache, up to 4.80 GHz) | 809 zł |
Intel Core I5-10600ka 4.10ghz Cpu Szary 1359659 | 1 193 zł |
Czy to z pewnością nie jest Core i7?
Co tu mamy? Tak, 6 rdzeni z włączoną funkcją Hyper-Threading (czyli około 12 rdzeni), przyspieszenie turbo do 4,8 GHz i wynik prawie 30 000 punktów w teście Geekbench 4. A za to wszystko żądają nieco mniej niż 300 dolarów. Słuchaj, czy naprawdę mówimy teraz o Core i5? Ponieważ pod każdym względem powinien to być dość drogi Core i7. Przynajmniej tak byłoby kilka lat temu. Ale zacięta walka z AMD doprowadziła do tego, że Intel stracił status króla procesorów i teraz próbuje dogonić konkurenta, przyciągając klientów niskimi cenami, a nie jakimiś nowymi rozwiązaniami.
Wielowątkowość i odblokowany mnożnik
Jednak jako użytkownicy końcowi jesteśmy tylko zadowoleni, ponieważ w porównaniu do swojego poprzednika Core i5-9600K, nowy produkt wydaje się być ogromnym krokiem naprzód. Nowy sześciordzeniowy procesor zyskał wsparcie dla technologii Hyper-Threading i dzięki temu zwiększył swoją wydajność o prawie jedną czwartą, niewiele mniej niż Core i7-9700K. Jednak zarówno wtedy w momencie premiery, jak i teraz, gdy ten artykuł jest pisany, bezpośrednim konkurentem Core i5-10600K jest wielki i straszny Ryzen 5 3600, który króluje w średnim segmencie cenowym.
Godny rywal Ryzen 5 3600
Na początku 2021 roku za oba procesory proszono około 300 dolarów, oba są wyposażone w standardowe chłodzenie i oba mają odblokowany mnożnik do overclockingu. Core i5 jest również wyposażony w zintegrowany rdzeń graficzny, co wyjaśnia prawie 20-dolarową różnicę w cenie. Jeśli w ostatnich latach przyglądałeś się rywalizacji między AMD a Intelem, wyniki testów porównawczych raczej nie będą dla Ciebie zaskoczeniem: Ryzen 5 3600 ma niewielką przewagę w wielu zadaniach wymagających dużej ilości zasobów, ale jednocześnie nieznacznie traci do sześciordzeniowego Intel, jeśli chodzi o gry. Dlatego nie możemy jednoznacznie polecić „weź to”.
Modyfikacje Intel Core i5 Comet Lake
Ceny na Intel Core i5 Comet Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400 BOX | od 528 zł | 20 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400 OEM | od 572 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400F BOX | od 425 zł | 25 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400F OEM | od 469 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10500 BOX | od 662 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10500 OEM | od 1 087 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600 BOX | od 1 199 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600K BOX | od 672 zł | 10 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600KF BOX | od 490 zł | 9 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600KF OEM | od 488 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600K OEM | od 1 085 zł | 2 oferty |