Procesor Intel Core i5 Comet Lake i5-10400F BOX
Wideo 13Zdjęcia 2 |
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400F BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i5 Comet Lake i5-10400F BOX
Wszystkie ceny 28 →Intel Core i5-10400F Comet Lake Procesor - 6 rdzeni - 2.9 GHz - Intel LGA1 | 443 zł |
Intel Procesor Core i5-10400F BOX 2,9GHz, LGA12 CPINLZ510400F00 | 451 zł |
Intel Core™ i5-10400F | 591 zł |
Intel Core i5-10400F PR-IN12I5-INT-001 | 459 zł |
Intel Procesor Core i5-10400F BOX 2,9GHz, LGA12 55263 | 468 zł |
Intel przyjmuje taktykę AMD
Zupełnie nowy 6-rdzeniowy / 12-wątkowy Core i5 10400, należący do rodziny Intel Comet Lake, jest jednym z najpotężniejszych procesorów w kategorii poniżej 200 USD. Co więcej, dostaje się do niego całkowicie od końca do końca dzięki wersji F procesora, która ma wyłączony rdzeń graficzny, a zatem cena jest nieco niższa. Wygląda na to, że AMD i Intel w końcu zamieniły się rolami, te pierwsze są teraz płacą za postęp technologiczny, podczas gdy drugie pozostają w tyle na wszystkich frontach, ale utrzymują zainteresowanie opinii publicznej ze względu na ciągłe obniżki cen.
Godny konkurent Ryzena 5 3600
Oprócz zwiększonej liczby jednostek obliczeniowych rodzina Comet Lake uzyskała wsparcie wielowątkowe, nieznacznie zwiększyła częstotliwości i objętości pamięci podręcznej L3 i oczywiście przeniosła się na nowe gniazdo LGA 1200, ponieważ ... cóż, rozumiesz. Here Comes The Money. Jednak pomimo ślimaczej szybkości postępu technologicznego Intela, te drobne ulepszenia, w połączeniu z równoważeniem cen, umożliwiły narzucenie przyzwoitej konkurencji zarówno poprzedniej, jak i obecnej generacji Ryzenów. Co mamy w końcu? Pakiet 6 + 6 rdzeni z maksymalną częstotliwością taktowania 4,3 GHz w aplikacjach wymagających dużej ilości zasobów ma być gorszy od nieco droższego bestsellera Ryzen 5 3600. Jednak różnica jest stosunkowo niewielka i niezależnie od rodzaju zadania (kompilacja, rendering, archiwizacja) przewaga procesora AMD rzadko przekracza 15%.
Optymalny chip dla dobrego komputera do gier
Ale w grach Core i5-10400 wygrywa przekonujące zwycięstwo, zapewniając gdzieś 10% przewagę względem liczby FPS. Jedyną łyżką smoły był zbyt miękki Turbo Boost. Podczas gdy wielordzeniowe potwory Core i7 w trybie ręcznym z łatwością znokautują cenne 5 GHz, wydajność tego Core i5 rośnie bardzo ostrożnie i powoli, co utrudnia mu jednoczesne utrzymanie nawet 4 GHz na wszystkich rdzeniach. Nie jest to jednak zaskakujące, przy takich pojemnościach Core i5 95% użytkowników wystarczyłoby dla nich, a starsza seria Intela stałaby się ulubieńcem entuzjastów.
Modyfikacje Intel Core i5 Comet Lake
Ceny na Intel Core i5 Comet Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400 BOX | od 540 zł | 18 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400 OEM | od 573 zł | 4 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400F BOX | od 425 zł | 29 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10400F OEM | od 459 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10500 BOX | od 665 zł | 4 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600 BOX | od 1 199 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600K BOX | od 600 zł | 10 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600KF BOX | od 505 zł | 7 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600KF OEM | od 422 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Comet Lake i5-10600K OEM | od 1 098 zł | 2 oferty |