Płyta główna ASRock X670E PG Lightning (4710483940347)
Wideo 5Zdjęcia 7 |
Masywna, grafitowo-czarna płyta główna do systemów do gier i pracy oparta na procesorach AMD Ryzen 7000 z rodziny Raphael (architektura Zen 4). Bazuje on na topowej logice systemowej X670E, którą AMD wypuściło na rynek w 2022 roku. Kluczową cechą urządzenia jest wykorzystanie dedykowanych portów USB Lightning z kontrolerami wejść równoległych. Z ich pomocą producentowi udało się zminimalizować opóźnienie podczas przesyłania poleceń z klawiatury i myszy.
Przydatny żart dla sieciowych strzelanek i dyscyplin e-sportowych, które wymagają błyskawicznej reakcji. Model należy do wyższego segmentu cenowego i jest przeznaczony dla graczy oraz wyspecjalizowanych profesjonalistów, którzy planują złożyć produktywny PC z podzespołami nowej generacji. Płyta główna to 17-fazowy podsystem wysokiego poziomu zasilania z żaroodpornymi japońskimi kondensatorami, dodatkowym chłodzeniem strefy VRM oraz obsługą markowej technologii Smart Power Stage.
Dzięki temu płyta główna ASRock X670E PG Lightning jest w 100% gotowa na wyzwania związane z cholernie potężnymi i gorącymi układami Ryzen 7-poziomowymi, pamięcią DDR5 i kartą graficzną GeForce RTX 4080. Układ płyty tradycyjnie obejmuje 4 gniazda DIMM do instalacji RAM DDR5 o maksymalnej częstotliwości 6600 MHz. Co ciekawe, pamięć RAM obsługuje jednocześnie technologie przetaktowywania pamięci RAM Intel XMP i AMD EXPO.
Do podłączenia dysków M.2 służą cztery porty różnych klas (Blazing, Ultra i Hyper), a także cztery złącza SATA3 do podłączenia klasycznych dysków HDD i SSD. Gniazda RAM po wyjęciu zostały wyposażone w cyfrową ochronę, a porty M.2 uszlachetniono radiatorami do chłodzenia przegrzanych kontrolerów pamięci. Za przetwarzanie ruchu sieciowego odpowiada kontroler LAN o profilu Dragon RTL8125BG o przepustowości 2,5 Gb/s.
Kup ASRock X670E PG Lightning
Wszystkie ceny 19 →ASRock Płyta główna X670E PG LIGHTNING AM5 4DDR5 HDMI/DP EATX KBASRAA8X670 | 1 142 zł |
ASRock Płyta główna X670E PG LIGHTNING AM5 4DDR5 HDMI/DP EATX 98946 | 1 187 zł |
ASRock X670E PG Lightning PL-AM5-ASR-003 | 1 209 zł |
Płyta główna ASROCK X670E PG Lightning | 1 174 zł |
Płyta główna ASROCK X670E PG LIGHTNING AM5 ATX | 1 348 zł |