Płyta główna ASRock B650M PG Riptide
Zdjęcia 7 |
Kompaktowa płyta główna micro-ATX z czterema gniazdami na pamięć RAM DDR5, obsługą magistrali PCI-E 5.0 i możliwością jednoczesnej instalacji dwóch kart graficznych. Wyposażony w gniazdo procesora AMD AM5 i sterowany logiką systemu średniej klasy B650. Obsługuje procesory z serii Ryzen 7000 i nowsze. Pomimo tego, że jest częścią serii gier Riptide, nacisk nie jest tutaj kładziony na jasny design czy oświetlenie, ale na wysoką jakość, niezawodność i trwałość.
W szczególności mówimy o specjalizowanych zatrzaskach dla modułów RAM, zwartej 6-warstwowej płytce PCB, wzmocnionym chłodzeniu obszaru VRM i dodatkowych radiatorach dla gniazd M.2. Otóż 15-fazowy konwerter zasilania oparty na DrMOS zapewnia wystarczający pobór mocy dla wydajnych wielordzeniowych procesorów jak Ryzen 7 czy Ryzen 9. Pomimo skromnych wymiarów, ASRock B650M PG Riptide posiada 4 sloty na pamięć RAM DDR5-7200 z obsługą XMP i profile EXPO.
W odróżnieniu od poprzednich modeli Riptide, maksymalna ilość pamięci RAM została zwiększona do 192 GB. Do instalacji dysków dostępne są dwa szybkie złącza M.2 i cztery złącza SATA 3 dla dysków twardych i dysków SSD. Kontroler sieciowy Dragon RTL8125BG zapewnia przepustowość 2,5 Gb/s i jest przeznaczony do gier. Liczne złącza do chłodzenia wodnego oraz paski LED ARGB/RGB podkreślają gamingowy charakter urządzenia.
Kup ASRock B650M PG Riptide
Wszystkie ceny 18 →ASROCK B650M PG RIPTIDE AM5 MATX 4 X DDR5 HDMI DP 2 M2 4 SATA | 901 zł |
ASRock B650M PG Riptide P?yta g?ówna - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RA | 743 zł |
ASRock Płyta główna B650M PG RIPTIDE AM5 4DDR5 HDMI/DP mATX KBASRAA8B650U0 | 702 zł |
ASRock B650M PG Riptide PL-AM5-ASR-013 | 749 zł |
ASRock Płyta główna B650M PG RIPTIDE AM5 4DDR5 HDMI/DP mATX 100078 | 730 zł |