Płyta główna ASRock B650M PG Lightning WiFi
Wideo 3Zdjęcia 6 |
Uniwersalna płyta główna z serii ASRock Phantom gaming, wyposażona w gniazdo procesora nowej generacji AM5, które AMD wprowadziło pod koniec 2022 roku. Płyta obsługuje logikę systemu średniego poziomu B650 i jest w zasadzie jedną z najtańszych opcji do zbudowania komputera PC nowej generacji z procesorem Ryzen z serii 7000, podkręconą pamięcią RAM DDR5 i reaktywnymi dyskami SSD M.2 z liniową szybkością odczytu/zapisu wynoszącą około 7000 MB/c.
Biorąc pod uwagę kompaktowe wymiary płyty (uwaga: format micro-ATX) i niezbyt wydajny podsystem zasilania, płyta jest bardziej odpowiednia dla graczy, którzy chcą zbudować kompaktowy i schludny komputer z monitorem Full HD lub 2K. Komponenty potrzebne do płynnej rozgrywki w rozdzielczości 4K mogą być dla niej za duże. ASRock B650M PG Lightning WiFi obsługuje instalację modułów RAM DDR5 o maksymalnej częstotliwości 6400 MHz i łącznej pojemności do 128 GB.
Układ gniazd połączeniowych obejmuje trzy gniazda PCI-E x16 (jedno z nich działa w trybie PCI-E 4.0), trzy złącza M.2 dla szybkich dysków SSD NVMe oraz cztery porty SATA3 o przepustowości 6 Gb/s dla standardowych dysków twardych i Dyski SSD. Podobnie jak większość członków serii Phantom Gaming, model ten jest wyposażony we wzmocnione gniazda do podłączenia kart graficznych i obsługuje działanie sparowanych kart graficznych Crossfire.
Fani ręcznego podkręcania powinni być zadowoleni z obecności profili XMP z wbudowanymi ustawieniami do podkręcania pamięci RAM, obsługą Precision Boost Overdrive i Blazing OC Tuner w celu optymalizacji interakcji pomiędzy procesorami a dyskiem SSD. Błyskawiczna wymiana danych przy minimalnych opóźnieniach pomoże zorganizować kontroler sieciowy firmy Realtek o przepustowości 2,5 GB/s.
Na pokładzie znajduje się także wbudowany moduł, który może pracować w sieciach bezprzewodowych Wi-Fi 6E (802.11ax) i Bluetooth 5.2. Akcesoria obejmują złącze TMP, złącze Thunderbolt 4, zintegrowany kontroler RAID, liczne złącza do taśm LED i chłodzenie wodne, a także dodatkowe wyjścia wideo (HDMI 2.1 i DisplayPort 1.4). To ostatnie może być przydatne w przypadkach, gdy monitor wymaga podłączenia bezpośrednio do karty graficznej wbudowanej w procesor.
Kup ASRock B650M PG Lightning WiFi
Wszystkie ceny 6 →ASROCK B650M PG Lightning WiFi AM5 DDR5 90-MXBMW0-A0UAYZ | 765 zł |
ASRock B650M PG Lightning WiFi PL-AM5-ASR-027 | 629 zł |
ASrock B650M PG Lightning WiFi | 679 zł |
Płyta główna ASRock B650M PG LIGHTNING WIFI | 629 zł |
ASrock B650M PG Lightning WiFi | 679 zł |
Asrock B650m Pg Lightning Wifi Motherboard 90-MXBMW0-A0UAYZ | 664 zł |
Modyfikacje ASRock B650M PG Lightning WiFi
Ceny na ASRock B650M PG Lightning WiFi |
---|---|---|---|---|
ASRock B650M PG Lightning WiFi | od 629 zł | 6 oferty | ||
ASRock B650M PG Lightning | od 529 zł | 5 oferty |