Płyta główna ASRock Z790 PG Lightning DDR4
Zdjęcia 7 |
Dobrze zbalansowana, pełnoformatowa płyta główna ATX wyposażona w gniazdo LGA 1700 i oparta na najwyższej klasy logice systemowej Intel Z790. Jest członkiem rodziny Phantom Gaming, która obejmuje płyty główne ze średniej półki, charakteryzujące się doskonałą równowagą między ceną, funkcjonalnością i wykonaniem. Dzięki obecnemu gnieździe Intela, LGA 1700 nadaje się do budowy nowoczesnego komputera PC opartego na układach APU Intela 12.
i 13. generacji (o nazwach kodowych Alder Lake i Raptor Lake). Zaprojektowana dla doświadczonych fanów gier wideo, którzy szukają nowoczesnej płyty głównej bez dodatkowych funkcji premium drugiego lub trzeciego rzędu. Dzięki zastosowaniu potężnej 16-fazowej przetwornicy i wysokopoziomowych elementów elektronicznych, będzie najlepszym wyborem do składania potężnych zestawów gamingowych z procesorami klasy Core i7 i kartą graficzną GeForce RTX 3080.
Do serii gier należy zaliczyć podkreślone przez wbudowany system synchronizacji podświetlenia ASRock Polychrome Sync, dodatkowe złącza do podłączenia świateł RGB/ARGB oraz wolne strefy na umieszczenie pompy wodnej. Za przetwarzanie ruchu sieciowego odpowiada wyspecjalizowany kontroler LAN Dragon RTL8125BG o przepustowości 2,5 Gb/s. Układ gniazd ASRock Z790 PG Lightning DDR4 jest następujący: 2 gniazda kart graficznych (istnieje obsługa trybu Crossfire) + 4 złącza M.2 + 4 złącza SATA 3. Obsługa interfejsu PCI-E 4.0 zapewnia pełną wydajność reaktywne dyski SSD M.2, które najbardziej przydają się w systemach do gier, przyspieszając ładowanie tekstur z dysku do pamięci karty graficznej. Wyposażony w cztery standardowe gniazda DDR4 DIMM z możliwością zamontowania do 128 GB pamięci RAM o maksymalnej częstotliwości taktowania 5333 MHz.
Kup ASRock Z790 PG Lightning DDR4
Wszystkie ceny 21 →ASRock Z790 Phantom Gaming Lightning/D4 Z790 PG LIGHTNING/D4 | 769 zł |
Płyta główna ASRock Z790 PG Lightning/D4 (s1700, Intel Z790, PCI-Ex16) | 743 zł |
ASRock Z790 PG Lightning/D4 P?yta g?ówna - Intel Z790 - Intel LGA1700 sock | 812 zł |
ASRock Płyta główna Z790 PG LIGHTNING/D4 s1700 4DDR4 HDMI M.2 ATX KBASRIIE | 737 zł |
ASRock Z790 PG Lightning/D4 PL-S1700-ASR-038 | 769 zł |
Modyfikacje ASRock Z790 PG Lightning DDR4
Ceny na ASRock Z790 PG Lightning DDR4 |
---|---|---|---|---|
ASRock Z790 PG Lightning DDR4 | od 737 zł | 22 oferty | ||
ASRock Z790 PG Lightning DDR5 | od 769 zł | 22 oferty |