Płyta główna ASRock B760M PG Riptide
Zdjęcia 7 |
Kompaktowa płyta główna micro-ATX z obsługą pamięci RAM DDR5-7200, interfejsem wymiany danych PCI-E 5.0 oraz konwerterem zasilania, który jest dość wydajny jak na format micro-ATX. Należy do średniej półki cenowej, jest członkiem rodziny Riptide, którą ASRock ogłosił w 2022 roku. Jak mówią w ASRocku, produkty te inspirowane są cichymi i spokojnymi spacerami po morzu, a zamiast kolorowego oświetlenia czy chwytliwego designu, producent stawia na wysoką jakość i niezawodność deski.
W tym przypadku mówimy o wysokiej jakości chłodzeniu strefy VRM, zagęszczonym tekstolicie, wzmocnionych zatrzaskach i wzmocnionym włóknem stalowym złączu karty graficznej. Według producenta jest idealny dla doświadczonych graczy, którzy doskonale rozumieją, jakich podzespołów potrzebują i nie lubią przepłacać za design, marketing i kilka mało przydatnych funkcji. ASRock B760M PG Riptide jest zasilany chipsetem B760 ze średniej półki i posiada gniazdo LGA 1700 do instalacji procesora.Cyfrowy 16-fazowy konwerter zasilania pomoże Ci uwolnić pełny potencjał najwyższej klasy procesorów Intel Core Alder Lake i Raptor Lake .
Układ gniazd na płycie zapewnia 4 gniazda DIMM, które pozwalają na zainstalowanie w systemie do 128 GB pamięci DDR5 o maksymalnej częstotliwości 7200 MHz. Wsparcie dla DDR5 umożliwia poważne przyspieszenie komputera w porównaniu z pamięcią RAM poprzednich generacji. Gniazda M.2 na płycie są zasilane przez szybki interfejs PCI-E 4.0, są wyposażone w dodatkowe chłodzenie i przeznaczone są do instalacji nowoczesnych dysków NVMe SSD pracujących z prędkością hipersoniczną do 7500 Mb/s.
Alternatywnie na płycie znajduje się 6 standardowych złączy SATA3, które przeznaczone są do montażu tradycyjnych dysków HDD/SSD 2,5/3,5”. Kontroler sieciowy Dragon RTL8125BG 2,5 Gb/s został zaprojektowany specjalnie z myślą o konkurencyjnych grach i specjalistycznych zadaniach wymagających stałego, szybkiego połączenia sieciowego. Luźne złącza na obwodzie płytki będą potrzebne, jeśli zdecydujesz się zainstalować oświetlenie RGB lub chłodzenie wodne.
Kup ASRock B760M PG Riptide
Wszystkie ceny 24 →ASRock B760M PG RIPTIDE Intel B760 1700 Micro ATX 4 DDR5 HDMI DP 25G LAN P | 715 zł |
Płyta główna ASRock B760M PG Riptide (s1700, Intel B760, PCI-Ex16) | 592 zł |
ASRock B760M PG Riptide P?yta g?ówna - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - | 605 zł |
ASRock Płyta główna B760M PG RIPTIDE s1700 4DDR5 DP/HDMI/USB mATX KBASRIIE | 560 zł |
ASRock B760M PG Riptide PL-S1700-ASR-044 | 569 zł |