Pendrive Transcend JetFlash 780 64 GB (TS64GJF780)
Transcend JetFlash 780 64Gb |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Transcend 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Transcend.
Kup Transcend JetFlash 780 64 GB
Transcend JetFlash 780 USB 3.0 - 64GB - 64GB - USB Stick | 182 zł |
Pendrive Transcend JetFlash 780, 64 GB (TS64GJF780) | 178 zł |
Pendrive TRANSCEND Jetflash 780 64 GB | 291 zł |
Starsza wersja dysku Transcend JetFlash 780 zawiera 64 GB pamięci na pokładzie, z czego około 58,7 GB jest dostępne dla użytkownika. Modele „Little Brothers” dostępne są w wersjach 8 GB, 16 GB i 32 GB.
Charakterystyka prędkości
Za ładnym zewnętrznym „opakowaniem” dysku flash, pasującym do wzoru w szachownicę, kryją się możliwości wysokiej prędkości, które są niezwykłe dla interfejsu połączenia USB 3.0. Producent twierdzi, że jego pomysł jest w stanie odczytywać pliki z maksymalną prędkością do 210 MB/s, a zapisywać do 140 MB/s. I w praktyce liczby te się potwierdzają, tylko nieznacznie odbiegają od wartości „poza pakietem”. Średnia prędkość odczytu wynosi 180 MB/s, a dane zapisywane są z prędkością 130 MB/s.
Praktyczność
Wracając do zewnętrznej powłoki dysku, chciałbym zwrócić uwagę na jego praktyczność - na korpusie pendrive'a nie będą widoczne odciski palców i ślady innych zanieczyszczeń. Ale jedna z wad wiąże się również z „ubiorem” modelu - zdejmowana kapsel zakrywająca łącznik nie jest przywiązana do korpusu nosidła i można ją łatwo zgubić. Druga wada dotyczy nagrzewania się obudowy podczas długotrwałych intensywnych obciążeń. Przejawia się to jednak dopiero przy zapisie dużych ilości danych, nie wpływając negatywnie na szybkość odczytu plików.
Darmowe oprogramowanie
Bezpośrednio na pudełku, w które zapakowany jest dysk, znajduje się informacja o przyznaniu dostępu do darmowego oprogramowania: aplikacji desktopowych Transcend Elite i RecoveRx. Pierwszy z nich przeznaczony jest do backupu danych, a możliwości drugiego obejmują wsparcie odzyskiwania skasowanych lub uszkodzonych plików. Najważniejsze jest to, że Transcend JetFlash 780 można polecić każdemu, kto szuka bezpretensjonalnego nośnika danych, który łączy w sobie dużą pojemność i dużą szybkość przesyłania danych.
Modyfikacje Transcend JetFlash 780
Ceny na Transcend JetFlash 780 |
---|---|---|---|---|
Transcend JetFlash 780 8 GB | od 44 zł | 3 oferty | ||
Transcend JetFlash 780 16 GB | od 52 zł | 2 oferty | ||
Transcend JetFlash 780 32 GB | od 102 zł | 6 oferty | ||
Transcend JetFlash 780 64 GB | od 178 zł | 4 oferty |